З-поміж зимових свят українці найбільше люблять Різдво, а найменше – Старий Новий рік

З-поміж зимових свят українці найбільше люблять Різдво, а найменше – Старий Новий рік

Опитування
З-поміж зимових свят українці найбільше люблять Різдво, а найменше – Старий Новий рік
. УНІАН

Найбільш улюбленим святом українців у новорічно-різдвяний період є Різдво – про це заявили 49% опитаних. Натомість найменше – 4% – люблять Старий Новий рік. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", оприлюднені 23 грудня.

Новий рік виявився другим після Різдва улюбленим зимовим святом – про це заявили 37% опитаних українців. День Святого Миколая обрали 6%, а 2% заявили, що взагалі не люблять новорічно-різдвяні свята.

"Протягом останніх десяти років з кожним роком зменшується кількість прихильників Нового року, натомість Різдва – збільшується. В результаті цього року кількість прихильників Різдва перевищила", – зауважують соціологи.

Найбільше прихильників Нового року – на сході й півдні України, а також серед молоді й чоловіків. А Різдву віддають перевагу жителі західних областей, жінки, віряни Православної церкви України й католики. Водночас у центральних областях і Києві однаково люблять Новий рік і Різдво.

Що стосується ідеї перенесення святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, то за останніх років зменшилася кількість її противників (було 69%, стало 58%) і, навпаки, зросла кількість прихильників (із 15% до 26%). 15% ставляться до цього байдуже, ще 1% не визначився з позицією.

Різдво 25 грудня святкують лише 4% українців, а 7 січня – 71% опитаних. Водночас 18% святкують двічі (якщо порівняти з останнім роком, їхня кількість трохи зросла), а не святкують узагалі – 6%.

Опитування відбулося протягом 20-22 грудня серед 2000 українців віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. – Метод опитування телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 становить не більше 2,2%.

Читайте також

Як за кілька днів підготуватися до Нового року (чек-лист)

Усім на свята весело, а мені — ні. Що робити?

Що робити на Новий рік: 8 сценаріїв святкування

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок