Митрополит Епіфаній спрогнозував, коли більшість українців святкуватимуть Різдво 25 грудня

Митрополит Епіфаній спрогнозував, коли більшість українців святкуватимуть Різдво 25 грудня

Митрополит Епіфаній спрогнозував, коли більшість українців святкуватимуть Різдво 25 грудня
. Фото: ПЦУ

Голова Православної церкви України, Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній прогнозує, що протягом найближчих 10 років більшість українців перейдуть на святкування Різдва за григоріанським календарем, тобто 25 грудня.

Про це він сказав в інтерв’ю "Радіо Свобода".

"Будемо прогнозувати, що впродовж 10 років. А далі будемо бачити. Це важко так передбачити", — сказав Епіфаній.

Він наголосив, що особисто підтримує перехід святкування Різдва за новоюліанським календарем, але цей процес має відбутися поступово. Глава ПЦУ також прогнозує, що у нинішній період різдвяних свят 25 грудня храми будуть порожніми, а 7 січня – повними.

"Це найбільше пов'язано з традиціями всередині. Ми покликані проводити, найперше, просвітницьку роботу. Ми святкуємо 25-го, просто за різними календарями. Так, цю помилку треба буде виправити", — підсумував предстоятель ПЦУ.

Православна церква України та Українська греко-католицька церква (УГКЦ) святкують Різдво Христове 7 січня, за юліанським календарем (так званим "старим стилем"). Римо-католицька церква, а також більшість протестантських церков та православних церков світу відзначають Різдво 25 грудня, за сучасним григоріанським чи новоюліанським календарем. В Україні обидві дати — 25 грудня та 7 січня — є офіційними вихідними днями.

Що відомо

  • У грудні 2020 року голова ПЦУ митрополит Епіфаній заявив, що святкування Різдва Христового в один день 25 грудня в Україні можливе тоді, коли церква та віряни "дозріють" до такого рішення.
  • У грудні 2019 року митрополит Епіфаній заявляв Супільному, що Православна церква не проти перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня, проте таку ініціативу не підтримують українці.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок