Сквер з диво-звірами та творчий простір на даху: у Черкасах нові проєкти на Громадський бюджет

Сквер з диво-звірами та творчий простір на даху: у Черкасах нові проєкти на Громадський бюджет

Сквер з диво-звірами та творчий простір на даху: у Черкасах нові проєкти на Громадський бюджет
Колаж: Суспільне Черкаси

Мистецький простір, купівля медобладнання чи облаштування зон відпочинку у Черкасах – такі проєкти подали містяни цьогоріч для участі у Громадському бюджеті, розповів Суспільному заступник начальника інформаційної політики міста Олексій Дубовий.

Всього участь у Громадському бюджеті цьогоріч бере 62 проєкти, розповів Олексій Дубовий. Про кілька з таких дізналося Суспільне.

У Черкасах може з’явитися ще одне місце, яке гуртуватиме творчих людей. Облаштувати його пропонують на даху кінотеатру "Україна":

"Дах єднатиме тих, хто любить кіно, хоче проводити фестивалі, а також, зустрічатися та говорити на творчі теми", – розповіла директорка кінотеатру Валентина Слуцька.

У Черкасах стартувала подача проєктів на громадський бюджет
Суспільне Черкаси

Нині є бажання зробити красивою територію на даху, додала Валентина Слуцька:

"Дах у нас дуже великий – фактично є простір над фоє і над малим залом. Там видно все місто, видно Дніпро і, ми вважаємо, що це буде дуже цікава локація".

Директорка додала, що кінозал хотіли зробити давно. Втім, для здійснення потрібно півтора мільйона гривень. Тому вирішили цей і ще три проєкти, як-то ремонт фасаду, заміна вікон та поліпшення доступності до будівлі людей з інвалідністю, подати на громадський бюджет.

У Черкасах стартувала подача проєктів на громадський бюджет
Суспільне Черкаси

Мета іншого проєкту — зробити сквер на розі вулиць Іллєнка та бульвару Шевченка яскравим та по-справжньому казковим, розповіла його ініціаторка Марина Бугеря.

"Родзинкою проєкту можуть стати скульптурні композиції за мотивами творчості знаної черкаської мисткині Ольги Отнякіної-Бердник. Ця локація буде зручна для відпочинку родинам з маленькими дітьми, і людям похилого віку, і людям з інвалідністю", –зауважила пані Марина.

У Черкасах стартувала подача проєктів на громадський бюджет
Суспільне Черкаси

Ольга Отнякіна-Бердник понад тридцять років створює керамічні іграшки. У разі перемоги проєкту, у сквері з’являться такі ж диво-звірі тільки великого розміру, зауважила майстриня. Серед них дніпровська рибка:

"Я думаю, що вона слугуватиме атракціоном: діти зможуть на неї сідати та гратися навколо неї. Це один з моїх таких образів", – зауважила майстриня.

Також планують встановити інший персонаж – Казковий кінь. Ще дві скульптури нині не називають, тому що це – сюрприз, додала пані Ольга.

"Я буду створювати моделі, потім скульптори будуть робити їх в бетоні – це буде фібробитон – сучасний бетон, який буде довгий час зберігати свою структуру. Тому що місто – це не тільки затишні будівлі й гарні дороги та зручні паркування. Це безліч цікавих маленьких куточків".

За словами заступника начальника інформаційної політики міста Олексія Дубового, на реалізацію проєктів-переможців 2022 року програмою передбачено тридцять мільйонів гривень.

А саме голосування триватиме до 14 грудня включно. Втім через карантин, голосувати можна лише онлайн за посиланням на сайті черкаської міської ради.

Що відомо

Міська програма "Громадський бюджет" у Черкасах діє з 2015-го року. За цей час реалізували 63 проєкти. На них спрямували двадцять мільйонів гривень.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок