Центр розвитку та дозвілля створять у черкаській бібліотеці

Центр розвитку та дозвілля створять у черкаській бібліотеці

Центр розвитку та дозвілля створять у черкаській бібліотеці
Суспільне Черкаси

У черкаській бібліотеці для дітей №2 створять Центр розвитку та дозвілля, такий проєкт став одним із переможців у Громадському бюджеті в категорії "малі бюджетні", розповів Суспільному заступник начальника інформаційної політики Олексій Дубовий.

Це один із 13 проєктів-переможців. На їхню реалізацію спрямують два мільйони 700 тисяч гривень із загальних 28 мільйонів 500 тисяч гривень.

У черкаській бібліотеці для дітей №2 окрім читання книг учні можуть пограти в настільні ігри, розповіла бібліотекарка Ірина Ядчук. Деякі із них вона зробила власноруч, як, наприклад, "Мафіни" чи гру "Крокодил", решті вже більш ніж п'ять років: вони пошарпані та застарілі.

"Ці ігри мають вже не дуже естетичний вигляд. Не зовсім у них можна грати, по друге хочеться чогось новенького дітям, ви ж знаєте вони швидко розвиваються і їм цікаве все нове", – розповіла Ірина Ядчук.

Центр розвитку та дозвілля створять у черкаській бібліотеці
Суспільне Черкаси

За словами бібліотекарки, ігровий простір організували два роки тому, відтоді щодня тут від п'яти до двадцяти дітей.

"Щоб діти проводили час не на вулиці, а за настільними іграми, які дають можливість їм розвиватися в різних сферах", – додала Ірина.

За цей час асортимент ігор майже не поповнювали, додала бібліотекарка Олена Мяус. Тому аби діти не нудьгували за старими розвагами вона вирішила подати свій проєкт на "Громадський бюджет" і створити центр розвитку та дозвілля.

"У бібліотеки немає цих грошей нас фінансують із бюджету. Втім нам не виділили цих грошей, але ми перемогли й зараз ці гроші будуть. Ми просили сучасні ігри: буде аерохокей, настільний футбол також ми попросили кондиціонер, бо в бібліотеці буває холодно або жарко коли дитина рухається", – зауважила авторка проєкту, бібліотекарка Олена Мяус.

Центр розвитку та дозвілля створять у черкаській бібліотеці
Суспільне Черкаси

За проєкт проголосували 215 черкащан, він посів сьоме місце в рейтингу в категорії "малі бюджетні".

Дев’ятирічна Аріна Лопусєва постійна відвідувачка бібліотечного "Ігроленду". Приходить сюди з однокласниками. Дома настільних ігор немає.

"Я люблю з друзями гратися, особливо, коли їх дуже багато. Мені подобається і їм теж. Літом ми ходили сюди по два рази в день. Хочу, щоб привезли нові меблі, пуфики, нові ігри якісь. Хочу щось нове спробувати".

Центр розвитку та дозвілля створять у черкаській бібліотеці
Суспільне Черкаси

Після навчання ігри допомагають розслабитися, розповіла четвертокласниця Емма Киндик.

"Мама мені не дозволяє додому гостей водити та й там мало з ким погуляєш. Мені подобається тут гратися в ігри читати книжки", – зауважила Емма.

Центр розвитку та дозвілля створять у черкаській бібліотеці
Суспільне Черкаси

Зі слів заступника начальника інформаційної політики Олексія Дубового у категорії "малі бюджетні" було подано 15 проєктів, із них перемогли – 13.

  • Найбільшу кількість голосів – 1 тисячу 340 набрав проєкт з придбання обладнання для Черкаської дитячої лікарні. Бюджет: 200 тисяч гривень
  • На другому місті з кількістю 473 голоси виграла ініціатива з закупки обладнання з веслування для спортивної школи. Бюджет: 299 тисяч гривень
  • Та 430 голосів віддали містяни за ремонт пандусів у другій черкаській лікарні. Бюджет: 299 тисяч гривень

"Це переважно проєкти, що пов’язані з освітою та охороною здоров’я, є проєкти зі встановлення майданчику для реабілітації людей в першій міській, придбання обладнання для веслування, п'ять бібліотечних проєктів".

Автори проєктів переможців, спільно із профільними департаментами будуть їх займатися реалізацією. Відповідно до заходів програми вони мають здійснитися їх протягом наступного року", – зауважив Олексій Дубовий.

За словами Олексія Дубового, всього у конкурсі "Громадський бюджет" перемогло 37 проєктів. За них проголосувало 14 тисяч 666 жителів Черкас. Гроші авторам надійдуть після ухвалення бюджету міста. За який мають проголосувати у четвер 23 грудня.

Що відомо

  • У Черкасах 1 грудня розпочалося голосування за проєкти Громадського бюджету 2021 року. Воно тривало два тижні.
  • До участі допустили 62 проєкти. Кожен містянин з цього переліку міг обрати чотири ідеї, розповів заступник начальника інформаційної політики Олексій Дубовий.
  • Міська програма "Громадський бюджет" у Черкасах діє з 2015-го року. За цей час реалізували 67 проєктів. На них спрямували двадцять мільйонів гривень.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок