Австралійські вчені тестують назальний спрей з гепарином для боротьби з COVID-19

Австралійські вчені тестують назальний спрей з гепарином для боротьби з COVID-19

Австралійські вчені тестують назальний спрей з гепарином для боротьби з COVID-19

Австралійські вчені проводять дослідження застосування назального спрею з гепарином для захисту від COVID-19. Результати клінічних досліджень стануть відомі не раніше середини 2022 року, повідомляє BBC.

Тестування використання назальних спреїв для захисту від COVID-19 не є унікальним. Вчені з різних країн проводять подібні дослідження із застосуванням різних препаратів. Унікальність досліджень австралійських вчених в тому, що вони тестують вплив назальних спреїв з гепарином – добре відомим, затвердженим та широко поширеним препаратом. Гепарин не вимагає зберігання в прохолодному місці та не потребує особливої тари.

Читайте також: Другий рік пандемії коронавірусу. Як світ боровся з COVID-19 у 2021-му

"Одна з чудових речей, які стосуються гепарину, полягає в тому, що він вже доступний на ринку як затверджений препарат, який використовується з іншою метою. Він не потребує охолодження та може зберігатися у пластикових флаконах. Отже, його можна поширити дуже широко та ефективно", – каже дослідниця проєкту професор Мішель Макінтош.

Попередні гіпотези вчених полягають в тому, що застосування назальних препаратів з гепарином можливо запобігає передачі COVID-19 від інфікованої особи. Вчені припускають, що препарат може допомогти і як засіб лікування COVID-19, і як засіб для запобігання передачі вірусу від хворого.

Вчені кажуть, що під час вприскування у ніс гепарин не потрапляє в систему крові, а залишається у носі. Мета полягає в тому, аби вірус чіплявся до часточок гепарину, а не клітин людини.

Читайте також

В Україні за добу виявлено 6363 випадки COVID-19

Наступного року Україна отримає 42 мільйони доз вакцин від COVID-19 – МОЗ

У ЄС дозволили використовувати перші таблетки від коронавірусу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок