У ЄС дозволили використовувати перші таблетки від коронавірусу

У ЄС дозволили використовувати перші таблетки від коронавірусу

У ЄС дозволили використовувати перші таблетки від коронавірусу
pixabay

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) дозволило використовувати препарт “Lagevrio” (“Молнупіравір”) для лікування COVID-19. Про це ЕМА повідомляє на своєму сайті.

“Комітет EMA з лікарських засобів (CHMP) видав рекомендації щодо використання Lagevrio (також відомого як молнупіравір або MK 4482) для лікування COVID-19”, — йдеться у повідомленні.

ЕМА зазначає, що ліки, які наразі не зареєстровані в ЄС, можна використовувати для лікування дорослих з COVID-19, якщо ті не потребують додаткового кисню та мають підвищений ризик розвитку важкої форми COVID-19.

“Lagevrio” слід застосовувати якомога швидше після встановлення діагнозу COVID-19 і протягом 5 днів від початку симптомів. Препарат, який випускається у вигляді капсул, слід приймати двічі на день протягом 5 днів”, — йдеться у повідомленні агентства. Там також додають, що пігулки не слід використовувати вагітним жінкам.

Що відомо про таблетки від коронавірусу

Як повідомляє Європейське агентство з лікарських засобів (EMA), Lagevrio — це пероральний противірусний препарат, який зменшує здатність SARS-CoV-2 (вірус, який викликає COVID-19) розмножуватися в організмі. Це робиться за рахунок збільшення кількості змін (мутацій) у генетичному матеріалі вірусу (відомому як РНК), що погіршує здатність SARS-CoV-2 до розмноження.

Lagevrio розробляється компанією Merck Sharp & Dohme у співпраці з Ridgeback Biotherapeutics.

Що відомо

На початку листопада Велика Британія стала першою країною у світі, яка схвалила цей препарат.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок