Відсторонення Полтавського міського голови Олександра Мамая: як проголосували депутати

Відсторонення Полтавського міського голови Олександра Мамая: як проголосували депутати

Оновлено
Відсторонення Полтавського міського голови Олександра Мамая: як проголосували депутати
Суспільне Полтава

У Полтавській міській раді триває позачергова сесія, на якій розглянули питання про дострокове припинення повноважень голови громади Олександра Мамая. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

UPD Ветерани бойових дій запитали Полтавського міського голову щодо його висловлювання в ефірі телеканалу "НАШ". На що Олександр Мамай відповів: "Що за висловлювання? Було й було".

UPD "За" проголосували 23 депутати. Один бюлетень визнали недійсним. Аби відсторонити міського голову потрібно дві третини голосів.

"Я хочу до всіх довести, коли минулого скликання у 2018-му році мені оголосили недовіру, я спілкувавався із суддями Вищого адміністративного суду, то все відбулося за процедурою, тому що було 29 голосів. Тому, щоб висловити недовіру міському голові міста Полтави, треба 29 голосів, а не 28", –сказав Олександр Мамай.

UPD У сесійній залі встановили кабінку та розпочали таємне голосування за питання про припинення повноважень Полтавського міського голови Олександра Мамая.

Відсторонення Полтавського міського голови Олександра Мамая: як відбувається сесія міськради
Урна для голосування. Суспільне Полтава

Засідання почалося 22 грудня о 10:05. Крім питання про припинення повноважень голови громади, у порядку денному є ще три. Вони стосуються внесення змін до регламенту міськради, змін до рішення щодо утворення виконкому.

А ще мають розглянути звернення до президента та Верховної Ради щодо кримінальної відповідальності за колабораціонізм.

На сесію прибули 24 депутати Полтавської міської ради з 42. На засіданні не було членів фракцій політичних партій "Опозиційна платформа – за життя", "За майбутнє", "Партія простих людей Сергія Капліна" та одного депутата від "Європейської Солідарності".

Відсторонення Полтавського міського голови Олександра Мамая: як відбувається сесія міськради
Сесія Полтавської міської ради. Суспільне Полтава

Що відомо:

  • 4 грудня в ефірі телеканалу «НАШ» Олександр Мамай сказав: «Мені здається, що у нас сьогодні відбуваються бойові дії, на нашій території воюють дві наддержави – це Сполучені штати Америки і Росія. Дуже прикро, що іде брат на брата».
  • 10 грудня біля будівлі Полтавської міської ради влаштували протест через висловлювання голови громади Мамая.
  • Також 10 грудня учасники бойових дій, які вимагали скликати сесію міської ради для висловлення недовіри голові Полтавської громади, прийшли до приміщення міської ради. Хотіли зустрітися з Олександром Мамаєм, але він не прийшов.
  • 14 грудня у Полтаві зібрали підписи для скликання сесії. Зібрали 19 підписів замість необхідних 14.
  • Олександра Мамая втретє обрали міським головою Полтави. 2010-го та 2015-го він балотувався від «Совісті України». У вересні 2018-го року депутати Полтавської міськради визнали незадовільною його роботу і достроково припинили повноваження.
  • 30 січня 2015-го року на сесії Полтавської міської ради Олександр Мамай утримався від ухвалення питання визнання «ЛНР» і «ДНР» терористичними організаціями, а Росію країною агресором. 2 лютого 2015-го року журналістам інтернет-видання «Полтавщина» Олександр Мамай повідомив, що всі політичні питання визначає Президент, Верховна Рада, а також Кабінет Міністрів України.
  • На виборах 2020-го року його кандидатуру на посаду міського голови висунула партія "За майбутнє". Змагався за посаду у двох турах. Під час повторного голосування його підтримали понад 51 відсоток виборців.
На початок