Найдорожче розлучення в історії Британії. Шейх Дубая має виплатити $730 млн ексдружині й двом дітям

Найдорожче розлучення в історії Британії. Шейх Дубая має виплатити $730 млн ексдружині й двом дітям

Найдорожче розлучення в історії Британії. Шейх Дубая має виплатити $730 млн ексдружині й двом дітям
Принцеса Гая. Фото: AP

Високий суд Лондона й Уельсу 21 грудня зобов’язав правителя Дубая, шейха Мохаммеда ібн Рашида аль-Мактума виплатити колишній дружині принцесі Гаї та двом дітям, які з нею живуть, близько 550 мільйонів фунтів стерлінгів (730 мільйонів доларів). Це найдорожча сума в межах позову про розлучення, присуджена британськими судами.

Про це повідомляють The Guardian і Associated Press.

47-річна Гая – донька покійного короля Йорданії Гусейна – у квітні 2019 року поїхала з Дубая до Лондона у квітні 2019 року. Там через суди вона намагається добитися опіки над дітьми подружжя – 14-річною Джалілою й 9-річним Заїдом. Гая стверджує, що чоловік її тероризував і не відпускав, тож їй довелося втекти.

Судові засідання у справі відтоді викрили низку подробиць про життя Мохаммеда ібн Рашида й Гаї. Зокрема стало відомо, що чоловік організував викрадення інших двох дітей – принцес Латіфи й Шамси, а Гаю залякував; і за допомогою програмного забезпечення Pegasus зламав телефони дружини та її знайомих, включно з юристами, щоб шпигувати за жінкою.

Читайте також: Дубайська принцеса закликає поліцію відновити справу про викрадення її сестри

Крім того, у жовтні 2021 року Гая заявила, що заплатила 6,7 мільйона фунтів стерлінгів чотирьом працівникам служби безпеки, які шантажували її через нібито роман із охоронцем. Для цього їй довелося продати коштовності й узяти гроші з рахунку доньки. Після цього шейх Мохаммед написав вірш "Ти жила і ти померла", який Гая сприйняла як погрозу.

Зрештою суддя лондонського суду постановив, що шейх має виплатити понад 250 мільйонів фунтів стерлінгів Гаї, а також щорічно забезпечувати її та дітей за рахунок банківської гарантії в ще 290 мільйонів фунтів стерлінгів. Крім того, до досягнення дітьми Гаї повноліття шейх Мохаммед має щорічно надавати 11 мільйонів фунтів стерлінгів для оплати охорони сім’ї.

Представник правителя Дубая заявив, що той не коментуватиме рішення суду в Лондоні: "Він завжди забезпечував добробут своїх дітей".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок