"Не уявляю: я і секретар ради Михайлішин". Інтерв'ю з міським головою Чернівців Клічуком

"Не уявляю: я і секретар ради Михайлішин". Інтерв'ю з міським головою Чернівців Клічуком

"Не уявляю: я і секретар ради Михайлішин". Інтерв'ю з міським головою Чернівців Клічуком Фото: Суспільне Буковина

Рік тому Роман Клічук передав управління своїм бізнесом і став міським головою Чернівців. Зміг отримати більшість в раді, але не може домовитися про співпрацю з головою облдержадміністрації. Клічук зустрівся з журналістами місцевих медіа, де розповів про свій рік роботи. Суспільне запитало в нього, що робитиме, якщо в раді зникне мерська більшість, чому йому не вдається отримувати гроші для міста з держбюджету та скільки коштував ремонт в кабінеті.

"Голова ОДА – несамостійний"

– В інтерв’ю Forbes ви говорили, що голова ОДА Сергій Осачук робить все можливе, аби місто не отримало ні копійки з державного бюджету. І запитали: "Чому я повинен його просити?". Але в ОДА ви йдете не як пересічний чернівчанин, а як представник громади, за якого проголосували люди. Ви вважаєте справедливим відносно жителів міста не йти домовлятися про гроші для Чернівців?

– А хто сказав, що я не йду? Я постійно туди приходжу. Я відстоюю право нашого міста на фінансування справедливе, а не в ручному режимі. Я декілька разів намагався йти на примирення. Але мені це не вдається. Тому що не голова адміністрації політична фігура, а інша людина, з якою у мене непорозуміння.

– Чому ці сварки виникають?

– Голова адміністрації є ставлеником одного з керівників однієї з партій, яка є в міській раді (мається на увазі депутат фракції "Рідне місто" Василь Продан – ред.). Якщо ще на виборах голова адміністрації пише листи на Офіс президента, СБУ, аби зробити все, щоб мене не допустити в другий тур, то конфлікт уже почався. Якщо ви знаєте, то я ще був радником Осачука. Я потім звідти пішов, бо бачив вплив двох партій на голову адміністрації – "Рідного міста" і БЮТу. Я зрозумів, що він людина не самостійна.

Суспільне попросило голову ОДА Сергія Осачука прокоментувати цю заяву. На момент виходу інтерв'ю, у пресслужбі ОДА нам не надали відповідь.

– Розумієте, що я повинен говорити тут не з головою адміністрації, а повинен говорити з керівником однієї партії про пристосунок. А мені з ним складно говорити.

– Чому складно?

– Чому складно з Проданом мені говорити?

– Так.

– Ну, ми з Проданом просто по-різному бачимо розвиток міста. Я бачу його успішним для всіх нас, хто тут живе, а він – процвітаючим для тих людей, які йому близькі. Тому ми в цьому плані різні й мені складно з ним говорити.

"Не уявляю: я і секретар ради Михайлішин". Інтерв'ю з міським головою Чернівців КлічукомФото: Суспільне Буковина

Міський голова Роман Клічук

– Ми часто чуємо про те, що нібито місту не дають грошей з державного бюджету. Хоча насправді вулицю Хотинську ремонтують за державні кошти, в місті збудують палац спорту за державні гроші, і зокрема реконструкція аеропорту – найбільший об’єкт, який профінансують. Можливо, так роблять, аби ви на відкритті цих об’єктів не перерізали стрічку разом з іншими посадовцями?

– Можливо, так, як ви сказали. Мені неважливо це. Я не люблю такі речі. Якщо ці фінансування йдуть через обласну адміністрацію для нашого міста, мені байдуже, хто буде піаритись. Нехай піариться Осачук, Ковалюк і всі інші.

Чи є у Клічука медіаактив

– Відколи співвласником телеканалу "Чернівці" став Сергій Ринжук, там різко змінилася редакційна політика: усі матеріали, які стосуються вас чи вашої команди, висвітлені виключно в позитивному світлі. Скажіть, чи маєте стосунок до цього телеканалу і чи впливаєте на його редакційну політику?

– Я особисто не маю жодного. І не впливаю.

– Чому орієнтовно два тижні тому ви поспілкувались з цим телеканалом індивідуально, дали розлоге інтерв’ю про рік вашої роботи, а з нами зустрічаєтесь в загальномуНа зустрічі з міським головою були представники медіа Молодий буковинець, Букінфо, АСС, ТВА, Суспільне Буковина, телеканал Чернівці.?

– Я в пріоритет не ставлю жоден канал. Даю коментарі тому, хто перший звернеться, хто наполегливий.

– Медіаактиву у вас немає зараз?

– Ні, у мене особисто немає.

Як планує зберігати депутатську більшість

– Чи є депутатська більшість такою, як на початку каденції?

– Вона збереглася як була, окрім однієї депутатки. Ви знаєте, що з нами у коаліції якраз ті люди, які теж йшли на вибори мера і були моїми конкурентами. Але ми спрацювались, розуміємо одне одного. Цінності ми поділяємо спільні, тому я не бачу якихось передумов і складнощів існування коаліції.

– Минулого скликання міський голова не мав більшості й через це сесії могли не проводити по декілька місяців, а коли європейський банк готовий був надати кредит для купівлі тролейбусів в лізинг, депутати не голосували. Які ваші дії, якщо втратите більшість?

– Таких "якщо" може бути багато: а якщо війна в країні розпочнеться, а якщо ще якийсь форс-мажор? Я думаю, що якщо будуть такі речі, то тоді вже прийматимемо рішення. А зараз фантазувати можна багато.

Політолог Ігор Гаврада у коментарі Суспільному розповів, що питання мерської більшості в основному залежить від фракції "Слуга народу". Зараз частина обранців підтримує політику обласного осередку партії, а частина — голосує разом з більшістю Клічука. "Коли уся фракція "Слуги народу" в міській раді прийме рішення грати не в команді Клічука, то в нього буде набагато більше проблем, аніж зараз", — сказав Гаврада.

Позиція щодо рішення про відставку секретаря

– Коли ви були у відпустці, третина депутатів вимагала терміново скликати сесію. Тоді, на їх думку, в місті була критична ситуація з поширенням коронавірусу.

– І ми скликали за два тижні, передбачені законодавством.

– Але депутати наполягали на терміновості. Зараз цей випадок є основним, чому частина депутатів хоче відставки Кирилюк. Чому тоді не скликали сесію?

– Ну ми все ж таки скликали її в установлений термін. Ми її скликали, коли я приїхав.

– Так, але сесію могли скликати без вас. Ви вважаєте, була терміновість?

– Я вважаю, що ні. Вони (депутати від опозиції – ред.) хотіли пошуміти перед камерами. Якоїсь іншої причини термінової.. Що б вони вирішили?

– Вони хотіли виділити гроші на доплати медикам, наприклад.

– Ну, ми їх виділили.

– Вже після. Без вас сесії в міській раді можуть проводити?

– Так, звичайно.

– За яких умов?

– Коли я хворий, кудись поїхав, чи мене немає і я не можу провести сесію.

Читайте також: "Влада ставить трьох директорів на одне підприємство”. Інтерв’ю з депутатом від опозиції Михайлішиним

– Як оцінюєте роботу Марини Кирилюк?

– Я задоволений повністю. Знаю не перший рік. Вона зі своєю роботою справляється добре і якихось передумов, щоб її змінювати, немає.

Чи може бути секретарем представник від опозиції

– В інтерв’ю Суспільному Віталій Михайлішин сказав, що готовий стати секретарем, якщо його оберуть депутати. Чи бачите ви його на цій посаді?

– Ні, ну це смішно. Я, чесно кажучи, не уявляю: я і секретар ради Михайлішин. Я не працюватиму з колишніми проросійськими політиками, які мали відношення до "Партії регіонів". Ми ідеологічно з ними різні.

По-друге, я не вважаю його менеджером, який зможе мені допомагати. Якби навіть у якомусь страшному сні він став секретарем, то це була б ще більша конфронтація.

Земля — фірмі депутата

– На сесії департамент урбаністики підготував проєкт рішення, аби ділянку, яку мали передати в оренду фірмі депутата Чинуша, не надавали. Бо її включили до переліку парків та скверів. Потім з голосу проголосували так, що ділянку таки надали в оренду. Чому ви тоді не виступили на підтримку департаменту, який готував рішення, що на цій ділянці має бути сквер?

– Є рішення депутатів, я його сприйняв, як рішення депутатів. Це не приймає рішення департамент, такі рішення приймає депутатський корпус і треба цих депутатів питати. Я це рішення не підтримував. Вважаю, що там мав бути сквер. А чи буде там те, що запланував Чинуш, побачимо.

– Ваша думка, що там мав бути сквер?

– Звичайно.

– Але вето ви не накладали.

– А які підстави накладати вето? Якби її передали в якийсь незаконний спосіб, то гаразд. А так, це було рішення депутатів.

Як мер оцінює організацію різдвяного містечка

– Задоволені різдвяним містечком?

– Однозначно скажу, що я не задоволений повністю. З підприємцями ми обговорювали, було задекларовано одне, а вийшло – трохи по-іншому. Але я задоволений тим, що воно виявилося кращим, ніж попереднього року.

Вийшло гарно, окрім деяких речей. Не сподобалися ці "качелі" – ну геть з радянського минулого.

"Не уявляю: я і секретар ради Михайлішин". Інтерв'ю з міським головою Чернівців Клічукомshpalta.media

Атракціони на Соборній площі

Скільки коштував новий кабінет

– Яка вартість ремонту кабінету?

– Це обійшлося в 100 тисяч з чимось гривень. Все за свої кошти. Зробив це, бо вважаю, що у міського голови має бути хороший кабінет. Соромно, коли приїжджають інші мери, посли чи просто гості. Ну і комфортніше у сучасному стилі.

"Не уявляю: я і секретар ради Михайлішин". Інтерв'ю з міським головою Чернівців КлічукомФото: Суспільне Буковина

На фото: яким був кабінет міського голови до ремонту та яким став після

Читайте також

Голосування за транспорт і штовханина на сесії. Що зробили депутати Чернівців за перший рік

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди