Чорний сніг на Івано-Франківщині. У пробах виявили перевищення вмісту ртуті — Держпродспоживслужба

Чорний сніг на Івано-Франківщині. У пробах виявили перевищення вмісту ртуті — Держпродспоживслужба

Ексклюзивно
Чорний сніг на Івано-Франківщині. У пробах виявили перевищення вмісту ртуті — Держпродспоживслужба
Фото: Суспільне Карпати

На Івано-Франківщині у пробах чорного снігу з Галича під час лабораторного дослідження працівники Держпродспоживслужби в області виявили перевищення ртуті. Проби снігу вони брали у Галичі 16 грудня та для повторного аналізу 18 грудня.

Про це у коментарі Суспільному розповів начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в області Віталій Фіглевський.

16 грудня спеціалісти установи виїхали у Галич, тому що отримали багато скарг та звернень від громадян щодо кольору снігу, каже Віталій Фіглевський. Разом з працівниками Галицької міської ради та спеціалістами екологічної інспекції вони провели засідання комісії.

Чорний сніг на Івано-Франківщині. У пробах виявили перевищення вмісту ртуті — Держпродспоживслужба
Фото: Суспільне Карпати

З його слів, під час повторного аналізу 18 грудня фахівці взяли три проби снігу з в'їзду та виїзду у місто, а також на майдані Різдва у Галичі. Для дослідження снігу у законодавстві не передбачили певних норм, каже Віталій Фіглевський, тому спеціалісти орієнтувалися на норми поверхневих вод.

Проби снігу перевіряли на вміст токсинів: кадмію, свинцю, ртуті, а також проводили фізико-хімічні дослідження.

"У центрі Галича та біля ветлікарні сніг був візуально чорний, сірий, і це бачимо на фізико-хімічних дослідженнях. При нормі 20°C колір та вміст забруднення становив від 25°C до 30°C. На площі майдану Різдва фахівці виявили незначне перевищення вмісту ртуті. Але сніг перетворюється у воду, а вона проходить очищення, фільтрацію, тому загрози для життя людей немає", — розповів Віталій Фіглевський.

З його слів, в управлінні з’ясовують причину виникнення чорного та сірого снігу у Галичі.

Лабораторне дослідження працівники Держпродспоживслужби надіслали у Галицьку міську раду та Держекоінспекцію.

Що відомо

16 грудня у Галичі та навколишніх селах, що на Івано-Франківщині, випав чорний сніг. Світлини у соцмережі виклали жителі населених пунктів. Голова Галицької територіальної громади Олег Кантор розповів, що вже звернувся в усі служби, які, на його думку, мають відповідати за цю ситуацію. Також Олег Кантор повідомив, що 17 грудня відбудеться позачергова сесія Галицької міської ради, на якій розглянуть і це питання.

17 грудня на засіданні Верховної Ради прем'єр-міністр Денис Шмигаль попросив тимчасового виконувача обов'язків міністра Мінприроди Руслана Стрільця доповісти про ситуацію із Бурштинською ТЕС. Зокрема, щодо чорного снігу, що випав 16 грудня у населених пунктах поблизу підприємства.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок