Пожежа на Бурштинській ТЕС: що відомо про причини та наслідки

Пожежа на Бурштинській ТЕС: що відомо про причини та наслідки

Пожежа на Бурштинській ТЕС: що відомо про причини та наслідки
Суспільне Карпати

На Івано-Франківщині 18 серпня рятувальники протягом 4 годин гасили пожежу на третьому енергоблоці Бурштинської ТЕС. Що відомо про її причини та наслідки станом на 19 серпня, дізнавався кореспондент Суспільного Карпати.

Загорання трапилося 18 серпня приблизно о 16:50. Як розповіла речниця обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій Христина Перцович, причиною пожежі стала розгерметизація фланця у маслосистемі. У котлотурбінному цеху розлилося 2 м³ масла. Воно загорілося та поширилося на кабельні траси у лотках і кабельних панелях третього енергоблоку ТЕС.

Бурштинська ТЕС
Бурштинська ТЕС. Суспільне Карпати

Гасити вогонь допомагали пожежники Бурштинської ТЕС, розповів керівник департаменту з охорони праці та промислової безпеки теплоелектростанції Павло Гацула.

"До ліквідації та локалізації загорання залучили членів добровольчої пожежної дружини відділень Бурштинської ТЕС. Постраждалих немає, причини з’ясовуються", — каже Павло Гацула.

Бурштинська ТЕС
Бурштинська ТЕС. Суспільне Карпати

Свідком пожежі став житель Бурштина Олексій Олійник. Чоловік із 2017 року моніторить якість повітря довкола ТЕС. У селі Бовшів він встановив камери відеоспостереження і датчики, що вимірюють показники пилу і радіації, проте ця система несертифікована. У Facebook Олексій теж опублікував кадри вчорашньої пожежі. Чоловік каже, що загоранню не здивувався.

"Склад вугільний – він незакритий. Є завжди на Бурштинській ТЕС небезпека. Крім того, є електроліз, а це — водень. Тобто, якщо масштабна пожежа, то він би там зайнявся. Водень — дуже небезпечний, він міг би вибухнути", — каже Олексій Олійник.

Бурштинська ТЕС
Бурштинська ТЕС. Суспільне Карпати

Голова Бурштинської територіальної громади Василь Андрієшин говорить, що жителям громади ця пожежа шкоди не завдала. Сама теплоелектростанція, за його словами, працює зараз повноцінно.

"Зараз і вчора навіть після аварії працювало 8 блоків, сьогодні також працює енергоострів, забезпечується подача енергії, на місто тепло, тобто гаряча вода подається. Все працює в штатному режимі. Є пошкодження, є нанесені втрати. Труби як диміли, так і димлять. Це одноразово було – масло загорілося, пішов дим з вікон, все було справді навколо чорне, але це пів годинки тривало", — розповідає Василь Андрієшин.

Внаслідок пожежі ніхто не травмувався, каже старша інспекторка з комунікації обласної поліції Анна Човган. За її словами, поліція розпочала кримінальне провадження за порушення вимог пожежної безпеки. Зараз справою займається Галицьке відділення поліції.

"На місці події працювали слідчо-оперативні групи Галицького, Рогатинського відділення та обласної поліції, експерти-криміналісти. Для встановлення всіх обставин пожежі на ТЕС слідчі призначили ряд експертиз. Коли їх проведуть, дізнаємося про причини загорання", — каже Анна Човган.

Що відомо

Повідомлення про пожежу маслобаку в котлотурбінному цеху блоку № 3 Бурштинської ТЕС до рятувальників надійшло 18 серпня о 16:51. Вогонь гасили бурштинські, рогатинські, галицькі, єзупільські, ямницькі, войнилівські та івано-франківські рятувальники. Загалом залучили 57 людей, з них — 56 працівників Держслужби з надзвичайних ситуації в області. Як повідомила Суспільному речниця Держслужби з надзвичайних ситуації в області Христина Перцович, о 19:23 пожежу в котлотурбінному цеху блоку № 3 ДТЕК "Бурштинська ТЕС" ліквідували.

Пожежа на Бурштинській ТЕС сталася через розгерметизацію фланця в маслосистемі головного маслобака турбіни.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок