Чорний сніг: Шмигаль попросив в.о. міністра Мінприроди доповісти про ситуацію з Бурштинською ТЕС

Чорний сніг: Шмигаль попросив в.о. міністра Мінприроди доповісти про ситуацію з Бурштинською ТЕС

Марафон
Чорний сніг: Шмигаль попросив в.о. міністра Мінприроди доповісти про ситуацію з Бурштинською ТЕС
Фото: УНІАН

На засіданні Верховної Ради прем'єр-міністр Денис Шмигаль попросив тимчасового виконувача обов'язків міністра Мінприроди Руслана Стрільця доповісти про ситуацію із Бурштинською ТЕС. Зокрема, щодо чорного снігу, що випав 16 грудня у населених пунктах поблизу підприємства.

Таке доручення він дав у відповідь на запитання народного депутата від округу № 84 із центром у Галичі Ігоря Фріса щодо чорного снігу, що випав 16 грудня у Галичі та навколишніх селах поблизу Бурштинської ТЕС.

"Ви довший час працювали на Бурштинській ТЕС і, напевно, знаєте про проблеми, які там є. Вчора в Галичі випав сніг, він — чорного кольору. Бурштинська ТЕС вчора випустила невідому кількість чорного диму, який "впав" на Галич і території, що поблизу. Снігу нема, все чорне навколо Галича і населених пунктів. Чи фільтри не працюють, чи що там відбувається, — невідомо. Я прошу невідкладно залучити Івано-Франківську екоінспекцію, яка зокрема не працює відповідально у цьому питанні. З цим треба щось робити, бо це — біда страшна", — звернувся Ігор Фріс.

Тимчасовий виконувач обов'язків міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець сказав, що про ситуацію з Бурштинською ТЕС прем’єр-міністру Шмигалю доповість письмово.

"Одним з найбільших питань Держекоінспекції є постійний недопуск до проведення перевірок на великих об'єктах, що мають вплив на навколишнє середовище. Проте у Верховній Раді зареєстрований законопроєкт 3091, який покликаний розв'язувати системну проблему. Сподіваюся, що найближчим часом, цей законопроєкт підтримають депутати, і ми зможемо більш дієво забезпечувати контроль. З приводу екологічної ситуації Галицького району (Галицька територіальна громада — ред.): ми оформимо письмову відповідь на це запитання і направимо вам", — сказав Руслан Стрілець.

Що відомо

У Галичі та навколишніх селах, що на Івано-Франківщині, випав чорний сніг. Світлини у соцмережі виклали жителі населених пунктів. Голова Галицької територіальної громади Олег Кантор розповів, що вже звернувся в усі служби, які, на його думку, мають відповідати за цю ситуацію. Також Олег Кантор повідомив, що 17 грудня відбудеться позачергова сесія Галицької міської ради, на якій розглянуть і це питання.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок