Луганську ТЕЦ переведуть на газ через дефіцит вугілля

Луганську ТЕЦ переведуть на газ через дефіцит вугілля

Луганську ТЕЦ переведуть на газ через дефіцит вугілля
Луганська ТЕЦ, фото: пресслужба Міненерго

Через нестачу вугілля Луганську ТЕЦ переведуть на газ. 15 грудня доручив Міненерго, НКРЕКП, Укренерго і Нафтогазу розробити відповідний механізм.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

"Через блокування Росією постачання вугілля залізничним шляхом, для цієї ТЕС немає наразі іншого способу забезпечити достатній запас палива, крім замінити вугілля на газ", — йдеться у повідомленні.

17 грудня НКРЕКП ухвалив запровадження допоміжної послуги, що забезпечить беззбитковість виробництва електроенергії Луганською ТЕЦ при використанні газу.

Що відомо

  • Чотири теплові електростанції, зокрема Луганська ТЕС, переходять на природний газ у зв’язку з нестачею вугілля. Про це за підсумками засідання координаційного енергетичного штабу 17 грудня заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
  • Опалювальний сезон 2021-2022 Україна почала на тлі світової енергетичної кризи, нестачі вугілля та підвищення цін на енергоносії. Газ у світі здорожчав у понад десять разів, вугілля — в чотири.
  • Президент Володимир Зеленський запевнив у стабільності проходження нинішнього опалювального сезону в Україні та відсутності масових відключень тепла і світла. Водночас він не виключив часткових випадків відключень на місцях.
  • Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що Україна безперешкодно пройде опалювальний сезон-2021 попри проблеми з імпортом палива. Галущенко заявив, що уряд розширить використання атомної енергетики задля проходження опалювального сезону.
  • Від початку опалювального сезону жодних віялових відключень споживачів, тобто відключень, пов’язаних із заходами для примусового зниження споживання, не відбувалось, заявив 15 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок