BBC Україна оголосило переможців літературної премії Книга року-2021

BBC Україна оголосило переможців літературної премії Книга року-2021

BBC Україна оголосило переможців літературної премії Книга року-2021
BBC News Україна

ВВС News Україна оголосило переможців літературної премії Книга року - 2021 у трьох категоріях: Книга року ВВС, Книга року ВВС – Есеїстика та Дитяча Книга року ВВС. Переможцями стали Артем Чех, Андрій Содомора та Петро Яценко.

Про це повідомляє видання BBC Україна. Премія Книга Року проводиться у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Під час фінальної церемонії, що відбувалася у Мистецькому Арсеналі, стали відомі імена цьогорічних переможців. Традиційно їх обирали з-поміж п'ятьох фіналістів.

У головній номінації Книга року BBC-2021 переміг Артем Чех за роман "Хто ти такий?", видавництво MERIDIAN CZERNOWITZ. Головну премію вручила Надзвичайний і Повноважний посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс.

Книга року-2021 Артем Чех
BBC News Україна

У номінації Книга року ВВС-Есеїстика-2021 перемогу здобула збірка есеїв Андрія Содомори "Про що писати…", видавництво "Апріорі".

Андрій Содомора, Книга Року-2021
BBC News Україна

У номінації Дитяча Книга року ВВС-2021 переможцем став Петро Яценко за книгу "Союз Радянських Речей", видавництво «Портал», 2020.

BBC News Укаїна оголосило переможців літературної премії Книга року-2021
BBC News Україна

Премія у кожній номінації становить еквівалент 1000 фунтів стерлінгів. Видавці книг-переможців отримують права використовувати логотип "Книга року" у наступних виданнях.

Крім цього, під час церемонії було оголошено Читача Року. Ним стала Людмила Даниленко за рецензію на збірку оповідань Сергія Осоки "Три лини для Марії", що увійшла до короткого списку Книги року BBC-2021.

Премія Книга Року вручається щорічно з 2005 року.

Читайте також

Мемуари Черчилля, Гессе, Ремарк і Сковорода: що читають депутати

Українська проза 2021 року. Що важливо прочитати

В Україні стартував перший Національний тиждень читання. Як взяти участь в акції

5 книжок, які рекомендує прочитати міністр культури. Список

Книжки для тих, хто вирішив зустріти Новий рік на самоті

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок