5 книжок, які рекомендує прочитати міністр культури. Список

5 книжок, які рекомендує прочитати міністр культури. Список

5 книжок, які рекомендує прочитати міністр культури. Список
Facebook

З нагоди Національного тижня читання міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко оприлюднив перелік з 5 творів, які він радить прочитати.

Відповідний список Ткаченко опублікував у Facebook.

Міністр рекомендує до прочитання:

  • "Радіо ніч" Юрія Андруховича;
  • "Культура діалогу" за результатами Національних круглих столів;
  • Дитячу книжку з медіаграмотності "Ніта. Ховайтесь, фейки світу";
  • "Філософські трактати" Григорія Сковороди;
  • "Вибір" Едіт Еґер.

Ткаченко заявив, що "в Україні щотижня читають лише чверть українців, а щодня відкривають книгу – 8%". При цьому він зазначив, що міністерство вже має стратегію промоції читання. Зокрема, наступного року буде збільшено фінансування діяльності Українського інституту книги, підтримки книговидавничої справи та популяризації української літератури у світі. На це в бюджеті закладено 335,5 млн грн.

"Але промоція також починається з демонстрації позитивного прикладу серед публічних осіб: транслювати, що читання не тільки може бути частиною дозвілля, а й рушієм для саморозвитку, здобуттям нових знань і навіть більше – шляхом до кар’єрного зростання та відчуття щастя", – додав Ткаченко.

Читайте також: Голова ВР Стефанчук порадив депутатам прочитати п'ять книжок

У межах Національного тижня читання міністр також взяв участь у відкритті книжкової виставки у Верховній Раді та висловив сподівання, що парламентарі "транслюватимуть важливість читання на рівні держави".

Що відомо

  • З 13 по 19 грудня в Україні проходитиме перший Національний тиждень читання. Цей захід має на меті залучення українців до читання, купівлі та дарування книжок, відвідування бібліотек, а також привернення уваги до української літератури та книговидання.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.

Вибір редакції

На початок