В Україні вперше з 13 по 19 грудня відбувається Національний тиждень читання. Ця ініціатива покликана привернути увагу українських громадян до читання книжок. Суспільне запитало в депутатів Верховної ради про те, що читають вони.
Більшість депутатів. з якими спілкувалися журналісти, скаржилися, що через велику кількість законів та законопроєктів у них зовсім не залишається часу для читання книжок.
Сергій Рахманін, ексголова фракції "Голос" у Верховній раді перелічив дві книжки, які прочитав нещодавно:
- Філіпп Девідсон "В'єтнам у війні: історія, 1946-1975" (Phillip B. Davidson "Vitnam at War: The History, 1946-1975");
- Тімоті Снайдер "Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка" (Timothy Snyder "The Road to Unfreedom: Russia, Europe, America");
Він також розказав, що наразі читає спогади британського прем'єра Вінстона Черчилля про Другу світову війну (Вінстон Черчилль "Спогади про Другу Світову війну"). Улюбленою книгою Рахманіна є "Гра в бісер" Германа Гессе.
"Це книжка, яку я прочитав чотири рази і не сумніваюся, що перечитаю щонайменше вп'яте. Ця книжка, я її майже напам'ять знаю, але кожного разу в ній відкриваю якісь нові рівні, нові нюанси", – каже Рахманін.
Нардеп також розказав, що також дуже любить поезію Вільяма Шекспіра ("Король Лір", "Тіт Андронік", "Отелло") та роман Габрієля Гарсія Маркеса "Сто років самотності". Серед творів української літератури нардеп відзначив поезію Сергія Жадана та Івана Малковича, а також роман Юрія Винничука "Танґо смерті".
Читайте також: Українська проза 2021 року. Що важливо прочитати
Колишній голова Верховної ради Дмитро Разумков розповів, що його улюбленою книгою є "Майстер і Маргарита" Михайла Булгакова. Цю книгу, за його словами, він перечитував багато разів. А останнім часом через брак часу надавав перевагу аудіокнижкам.
Читайте також: Про Разумкова, зміну регламенту і вибори – інтерв’ю з главою партії "Слуга народу" Корнієнком
Співголова фракції ОПЗЖ Юрій Бойко розповів Суспільному, що полюбляє ранні твори Еріха Марія Ремарка, а також фейлетони Ільфа та Петрова. Останні, на його думку, дуже підходять для "розвінчання хамства" сьогодні, тоді як Ремарк є "генієм деталей". Останнім твором, якого радить нардеп Бойко є мемуари Вінстона Черчилля. На його думку, ці мемуари є "шедевром".
"Коли в них був конфлікт зі Сталіним в Тегерані з приводу загибелі польських солдатів і офіцерів. То ось це, звичайно, приклад того, які можуть бути загострення", – каже Бойко.
Голова фракції "Слуга Народу" у парламенті Давід Арахамія заявив в кулуарах парламенту, що протягом дня 31 грудня читатиме твори Григорія СковородиРаніше, 28 жовтня в ефірі телеканала "Україна 24" під час бліц-опитування Давід Арахамія сказав, що на його думку фраза "Світ ловив мене і не спіймав" належить американському актору Леонардо Ді Капріо. Автором цієї фрази насправді є Григорій Сковорода..
"Як раз буду читати, 31 грудня цілий день буду читати Сковороду, а потім вас буду питати і перевіряти", – сказав Арахамія.
Читайте також: Як зрозуміти, що подарувати близьким на Новий рік (і не тільки)
Арахамія також розказав, що наразі в нього є недочитана книжка Нікколо Макіавеллі: "В мене ще є недочитана книжка Макіавеллі, і я хочу її дочитати. В мене такий був план на Новий Рік".
Проте, нардеп не одразу зміг згадати назву книжки. Він зізнався, що через брак часу твір "Державець" читає з перервами близько пів року.
Раніше голова Верховної ради Руслан Стефанчук долучився до акції на підтримку читання, він опублікував список з п’яти книжок, які він радить прочитати депутатам:
“Як і обіцяв: звертаюсь до народних обранців із новою ініціативою, своєрідним “домашнім завданням” — рекомендую 5 книжок “від спікера”, які просив би кожного, за можливості, прочитати найближчим часом”, — написав політик.
До новорічного топу спікера увійшли:
- Григорій Сковорода “Найкраще”.
- Норман Дейвіс “Європа. Історія” (Europe. A History).
- Михайло Зигар “Імперія повинна померти” (“Империя должна умереть. История русских революций в лицах. 1900-1917 гг.”).
- Борис Джонсон “Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію” (The Churchill Factor. How one man made history).
- Адмірал Вільям Г. Макрейвен “Застеляйте ліжко. Дрібниці, які можуть змінити ваше життя, а можливо, і світ” (Make your bed. Small things that can change your life… and maybe the world).
Читайте також: В Україні стартував перший Національний тиждень читання. Як взяти участь в акції
Народна депутатка від фракції "Європейська Солідарність" Іванна Климпуш-Цинцадзе у коментарі для Суспільного розповідає, що її літературні смаки не обмежуються окремим літературним жанром:
"Немає такого, що я люблю, умовно, читати виключно фікшн чи детективи, чи історичну літературу. Мені видається, що читання завжди співвідноситься з твоїм внутрішнім налаштуванням, твоїм настроєм. Деколи можна читати одночасно кілька книжок, щодня то однією напуваючись, то іншою", – розповідає депутатка.
Наразі Іванна Климпуш-Цинцадзе читає нову книжку українського історика Ярослава Грицака. "Я просто щаслива, що мені таки вдалося купити книжку Грицака "Подолати минуле. Глобальна історія України". І ось це те, що я почала читати буквально вчора ввечері", – каже вона.
Депутатка від фракції "Слуга Народу" Анна Пуртова у своїй сторінці в Instagram опублікувала власну рекомендацію для читання у вихідний день. Депутатка радить прочитати книгу німецького економіста Фрідріха Ліста "Національна система політичної економіки". Депутатка розповідає, що на ідеях Ліста формувалися економічні успіхи Сполучених Штатів, Японії, Південної Кореї, Німеччини та інших країн. На думку Пуртової ця книга підтверджує, що головна проблема країн це внутрішні суперечки. А тому рецептом успіху є об’єднання.
А народна депутатка України з групи "За майбутнє" Ірина Констанкевич на своїй офіційній сторінці у Facebook оголосила чотирьох переможців конкурсу "Читай з народним депутатом". Четверо переможців отримали у подарунок книги.
Читайте також
В Українському інституті книги розповіли про створення національної цифрової бібліотеки
5 книжок, які рекомендує прочитати міністр культури. Список
Книжки для тих, хто вирішив зустріти Новий рік на самоті
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.