Ялини і сосни в горщиках. Як за ними доглядати

Ялини і сосни в горщиках. Як за ними доглядати

Ялини і сосни в горщиках. Як за ними доглядати
facebook.com/kirforest

Як доглядати та висаджувати хвойні дерева у горщиках? Чи екологічніше їх купувати до новорічно-різдвяних свят? На ці питання відповіла інженерка з лісових культур Чорноліського лісгоспу в Кіровоградській області Олена Кирпа.

Найчастіше жителі Кіровоградської області купують в горщиках ялини і сосни, розповіла Олена Кирпа. Через специфіку кореневої системи, для сосен потрібен великий горщик, для ялин – менший: ”Ялина європейська або блакитна, зрідка – канадська. Сосни – кримська або чорна. Є безліч декоративних форм цих рослин, тому вибрати є з чого. Рідше купують ялівець колоновидний, він більш компактний і зручний для розміщення в помешканні”.

В горщиках – дорожче

Ціна дерева в горщику вища за ціну зрубаного дерева тому, сказала Олена Кирпа, що потрібно оплатити роботу людини, яка викопає це дерево: ”Викопувати слід з грудкою землі, пересадити у горщик. За одну зміну, щоб все зробити правильно, працівник лісгоспу може викопати і пересадити сім-вісім дерев. Плюс вартість самого горщика”.

Ялини і сосни в горщиках. Чи купувати і як доглядати
facebook.com/kirforest

Догляд

Заносити дерево з вулиці в приміщення треба, створивши умови поступового температурного переходу, в межах 5-10 градусів: ”З вулиці – на балкон, звідти – в квартиру, наприклад. Тобто поступово. Тримати дерево потрібно подалі від обігрівачів, батарей, де повітря пересушене”.

Доглядаючи за сосною чи ялиною в горщику, слід забезпечити постійне зволоження землі. Тримати таку рослину в приміщенні рекомендують не більше десяти діб: ”Виносити теж треба поступово, з перепадом температур, тепер вже в бік зменшення, в межах 5-10 градусів. Якщо не виносити, то тримати в належних умовах, в біль-менш теплому приміщенні, аж до весни”.

Висаджувати чи ні

Висаджувати у відкритий ґрунт дерева можна і взимку, якщо земля не мерзла, сказала Олена Кирпа. Але традиційно це роблять навесні: ”Якщо ж дозволяє ситуація – є присадибна ділянка, наприклад – можна цю ялину чи сосну тримати в горщику постійно, не висаджуючи, до наступного року. Але слід забезпечити належним доглядом, поливом і підживленням. Є спеціальні добрива для хвойних рослин, серед яких пролонговані, що вносяться рідше. Ідеально – занурити горщик з рослиною в землю, тоді в спеку коріння не буде перегріватись”.

Зі слів інженерки, висаджувати дерево слід на початку весни, до початку сокоруху в рослинах, і поливати двічі на тиждень. За умови належного догляду, дерево ростиме багато років. Максимальна висота таких дерев – півтора метра.

Чи екологічніше купувати дерево в горщику

Усі сосни і ялини, які продають зрубаними перед новорічно-різдвяними святами, ростуть на спеціальних промислових плантаціях протягом восьми років. Зі слів Олени Кирпи, їх вирощують на продаж: ”Тому їх вирубка не несе екологічних наслідків. Але з точки зору лояльності до рослин – дерево в горщику більш підходяще. Цим і обумовлений ріст попиту на них. Але це й більша відповідальність, бо за ними треба доглядати, щоб рослина не загинула”.

Читайте також

На початок