Міністерство охорони здоров’я 16 грудня підписало угоду на закупівлю пігулок Молнупіравір від Merck, які використовуються для лікування COVID-19. Про це на брифінгу у п'ятницю, 17 грудня, повідомив перший заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Комаріда.
За його словами, планується закупити 300 тисяч курсів Молнупіравіру, щоб запобігти важкому перебігу хвороби у пацієнтів.
“Це препарат, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду. Це має запобігти розмноженню вірусу та знизити ризики важкого перебігу хвороби”, – пояснив Комаріда.
Він нагадав, що Молнупіравір від Merck вже зареєструвала до використання Велика Британія. Насамперед, його рекомендують пацієнтам, які мають хоч один із факторів ризику важкого перебігу COVID-19. Це надмірна вага, цукровий діабет, вік понад 60 років, хвороби серця.
“Молнупіравір – це пігулки. Вони не мають особливих умов зберігання і їх зручно приймати”, – сказав Комаріда.
У МОЗ також повідомили, що станом на 17 грудня в Україні 95% освітян вакциновані принаймні однією дозою вакцини від COVID-19, 86% – отримали дві дози. Принаймні одну дозу мають 88% медиків, завершили вакцинацію 72%. 37% літніх людей одну дозу вакцини від COVID-19. Обидві дози отримали всього 33%, розповів Олександр Комаріда.
Що відомо
- Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) дозволило використовувати препарт “Lagevrio” (“Молнупіравір”) для лікування COVID-19. Про це ЕМА повідомляє на своєму сайті.
- На початку листопада Велика Британія стала першою країною у світі, яка схвалила цей препарат.
- Кабінет міністрів на засіданні 24 листопада розширив перелік медикаментів, які застосовуються для лікування COVID-19. Зокрема до списку додали препарати "Молнупіравір" та "Ритонавір".
Читайте також
У США представили експериментальні таблетовані ліки проти COVID-19
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!