Урош Велепець - про стрільбу Джими та орієнтовний склад України на січневі етапи

Урош Велепець - про стрільбу Джими та орієнтовний склад України на січневі етапи

Ексклюзивно
Урош Велепець - про стрільбу Джими та орієнтовний склад України на січневі етапи
Суспільне

Що сказав тренер жіночої збірної України після першої гонки четвертого етапу Кубка світу з біатлону.

Збірна України з біатлону розпочала виступи на четвертому етапі Кубка світу, що проходить у французькому Ансі. Першою гонкою етапу став жіночий спринт.

За підсумками спринту одразу чотири українки відібралися у гонку переслідування - Олена Білосюк, Дар'я Блашко, Юлія Джима та Ірина Петренко. Причому найкращий результат показала Білосюк, яка з чистою стрільбою фінішувала 18-ю.

Читайте також: Дві українки - у топ-30 жіночого спринту на етапі Кубка світу в Ансі: результат гонки

Після гонки головний тренер жіночої збірної України Урош Велепець дав розгорнутий коментар Суспільне Спорт щодо результату у спринті, а також окремо про виступи біатлоністок.

Зокрема, Велепець звернув увагу на проблему зі стрільбою у Юлії Джими, а також про те, яким бачить орієнтовний склад збірної України на наступні етапи Кубка світу.

 • Про результати Білосюк та Блашко

"Є прогрес у Блашко, є стабільність у Білосюк. Поки не у тій формі, щоб боротися за найвищі місця, але стабільність показує уже в кількох гонках, і за стрільбою, і за ходом. Радує, що на останніх 500 метрах вона відіграла чотири позиції. Завдання було на фініші відіграти якомога більше місць, і тому трохи збавила темп. Але показала, що є однією із найшвидших фінішерок".

 • Про стрільбу Юлії Джими

"Що стосується Джими, то стрільба уже кілька днів нестабільна. Це не технічна помилка, треба просто заспокоїтися і працювати. Упевнений, що буде влучати. Радий, що швидкість залишилася, і може з нулем потрапляти у топ-3 та топ-6. Блашко - трохи кращий хід, аніж у попередньому році. Раніше мучалася, зараз вже непогано. Шкода, що була ця хиба, за 15-е місце могла б поборотися".

 • Про проблеми зі здоров'ям у Ірини Петренко

"Ірина Петренко знову почала кашляти, ми її відправимо додому. Навіть нашому лікарю незрозуміло: нормальне тренування, на наступний день - кашель з самого ранку і цілу ніч не спить. Треба зробити обстеження і сказати, що треба робити: або відпочити, або лікувати. У понеділок - в Україну як і Настя. Будемо дивитися".

Читайте також: Анастасія Меркушина не виступить на найближчих етапах Кубка світу через проблеми зі здоров'ям
 • Про результат Ольги Абрамової

"Після трьох хиб на першій стрільбі гонку можна було б закінчувати. Не буду казати, що вона скинула темп, просто морально важко боротися. Якогось рівня поки що немає на цих етапах, ми їй дали шанс. Побачимо, як далі рухатимемося".

 • На кого Велепець буде розраховувати на наступних етапах Кубка світу

"Джима, Блашко, Білосюк учора показали результати, Петренко. Є ще Меркушина і Валентина Семеренко. Будемо ще Катерину Бех розглядати, вона ще молода і є майбутнє. Будемо у цьому колі шукати біатлоністок на Обергоф. Треба спочатку вилікувати Меркушину і Петренко, а потім далі дивитися за їхнім станом - дати пробігти в Обергофі чи пізніше у Рупольдингу. Будуть здоровими - буде результат".

 • Про подальші плани після етапу в Ансі

"Команда прилетить у Поклюку, вже у понеділок ввечері будемо у Поклюці і залишаємося до нового року. Не хочемо робити сильно багато переїздів. Щоб ніхто не захворів з тих, хто не хворів. Тому залишимося у Поклюці, навіть транспорт не треба, спиш практично на стрільбищі. Шкода, що так рано - не можемо поїхати на Різдво до рідних, ми вже і так три місяці не вдома, а ще потрібно на три місяці залишитися. Морально це важко, але ситуація така, ми не одні такі".

Що відомо

 • У жіночому спринті Україна показала три результати у топ-40: Олена Білосюк - 18-е місце, Дар'я Блашко - 29-е, Юлія Джима - 40-е.
 • На етапах Кубка світу з біатлону у сезоні 2021/22 бігли дев'ять біатлоністок: Юлія Джима, Олена Білосюк, Дар'я Блашко, Анастасія Меркушина, Ірина Петренко, Ольга Абрамова, Катерина Бех, Валентина Семеренко, Віта Семеренко.
 • Юлія Джима жодного разу у сезоні не закінчила гонку без хиб.

Що далі

 • Субота, 18 грудня, 14:00. Жінки, гонка переслідування (10 км)
 • Неділя, 19 грудня, 13:45. Жінки, мас-старт (12.5 км)

Вибір редакції

На початок