Бустерну (додаткову) дозу вакцини проти коронавірусу за добу 16 грудня в Україні отримали 14 осіб. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.
"132 991 людину вакциновано проти COVID-19. Першу дозу отримало 43 939 людей, повністю імунізовані – 89 038 людей, додаткову дозу отримали 14 осіб", — йдеться у повідомленні МОЗ на Facebook.
За наказом МОЗ, бустерна доза рекомендується: людям з ВІЛ-інфекцією, онкологією, після трансплантації органів, особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, та особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
“Ми рекомендуємо вводити додаткову дозу тим, хто має медичні показання для неї у зв’язку з важкими захворюваннями, адже їхня імунна система могла не сформувати належний захист. Після введення додаткової дози, ці люди будуть більш захищені від коронавірусної хвороби”, – зазначив Ляшко.
Читайте також: Тисяча для вакцинованих. Як і коли можна буде її отримати
Введення додаткової дози рекомендується щонайменше через 28 днів після другої (першої дози для однодозної схеми) дози вакцини проти СОVID-19. Для осіб, які віднесені до групи ризику за професійною ознакою (медичні працівники, працівники будинків інтернатного типу) рекомендовано отримати бустерну дозу щонайменше через 6 місяців після первинної вакцинації.
"При виборі препарату для бустерної дози МОЗ радить обирати мРНК вакцини (Comirnaty від Pfizer/BioNTech або Moderna). "У випадку недоступності вакцини проти СОVID-19 на платформі мРНК або наявності протипоказань до її використання в особи, може бути використана векторна або інактивована вірусна вакцина", — йдеться у наказі МОЗ.
Що відомо
- Станом на ранок 17 грудня в Україні підтвердилося 8899 нових випадків COVID-19, через ускладнення хвороби померли 328 людей.
- Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини від COVID-19, який передбачає щеплення бустерною дозою окремих категорій населення.
- Всесвітня організація охорони здоров’я попередила про зростання темпів поширення штаму COVID-19 "Омікрон".
- Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!