"Кіровоградщина: життя на урані". Відбувся допрем’єрний показ фільму

"Кіровоградщина: життя на урані". Відбувся допрем’єрний показ фільму

"Кіровоградщина: життя на урані". Відбувся допрем’єрний показ фільму
Творча група фільму та постер до нього

У Кропивницькому в обласній бібліотеці імені Чижевського організували допрем’єрний показ фільму "Кіровоградщина: життя на урані". Його бюджет – 200 тисяч гривень. Це гроші Національної Суспільної телерадіокомпанії, розповіла продюсерка Кропивницької філії Суспільного Яна Бабак.

На головному фото зліва: подюсерка фільму Олена Горобець, працівник Інгульської шахти Максим Алішкевич, голова профспілки шахти Інгульська Михайло Мельник, режисерка Катерина Мурована, оператор Олександр Касьяненко та продюсерка кропивницької філії Суспільного Яна Бабак.

Зйомки 52-хвилинного фільму відбувались на території трьох областей – Кіровоградської, Одеської та Київської – впродовж літа-осені 2021 року. Режисер – Катерина Мурована, оператор – Олександр Касьяненко.

Стрічка була складна у виробництві, каже Яна Бабак: "Тому що знімали на землі і під землею. Була величезна кількість спікерів – і профільні науковці, кандидати наук, екологи, представники громадських організацій, шахтарі, представники профільного міністерства, Енергоатому. Для того, щоб осягнути проблему урановидобувної галузі Кіровоградщини, потрібно було опрацювати велику кількість матеріалу".

Фільм – про кризу на уранодобувних підприємствах регіону, про те, як видобуток впливає на жителів області, розглядається питання екології з точки зору впливу на здоров'я людини, говорить продюсерка: "Цей фільм – перша комплексна спроба осягнути цілу низку питань".

Презентаційне відео

В основу покладена історія про три покоління сім'ї, які працювали на шахті, розповіла співавторка фільму Олена Горобець. "Це не якість заручники долі, які доживають в тій шахті. Це люди, які з гідністю несуть свою роль і працюють на енергетичну незалежність України. У нас є головний герой – Максим. Його дід працював в геологічній розвідці, вони розвідували поклади урану, батько працював довгий час на шахті, і от Максим теж пішов слідами батька працювати на шахту".

Трейлер фільму

На показ прийшов Сергій Савченко. Під час зйомок фільму він працював заступником головного інженера Інгульської шахти. На шахті відпрацював 20 років, від гірника до заступника головного з виробництва. Вважає, що така стрічка потрібна, "щоб люди знали і розуміли, що це майбутнє нашої держави".

Серед перших глядачів – голова ради старійшин області Микола Сухомлин. Автори фільму запросили його на зйомки, як експерта – Микола Сухомлин співпрацював з шахтарями уранових шахт понад 50 років. На його думку назва фільму повинна бути "Кіровоградщина: життя на українському кристалічному масиві". "Не тільки на урані. Тому що Кіровоградщина розташована на цьому масиві і ми маємо майже половину елементів системи Менделєєва. З них близько трьохсот ми розробляємо".

Окрім Кропивницького, допрем’єрні покази організують в Одесі і Києві. Вихід стрічки на екрани всіх регіональних каналів Суспільного запланований на 20 грудня.

Читайте також

На початок