У Кропивницькому лікарів, яких підозрюють у підробці COVID-сертифікатів, не відсторонили від роботи

У Кропивницькому лікарів, яких підозрюють у підробці COVID-сертифікатів, не відсторонили від роботи

У Кропивницькому лікарів, яких підозрюють у підробці COVID-сертифікатів, не відсторонили від роботи
фото Служби безпеки України

У Кропивницькому лікарів Центру первинної медико-санітарної допомоги №1, яких підозрюють у підроблені COVID-сертифікатів, не відсторонили від роботи. Про це під час засідання сесії міської ради розповіла керівниця управління охорони здоров'я Оксана Макарук.

Читайте також: Перший випадок підробки сертифікатів про вакцинацію у Кропивницькому виявили 9 грудня. За словами речниці обласного управління Служби безпеки України Юлії Ткач, щодня виготовляли шість-сім підроблених сертифікатів, робили це протягом пів року. За кожне таке свідоцтво брали по 2500 гривень. Схему організували сімейні лікарі.

Прокоментувати ситуацію її попросив депутат Олександр Корнюша. Міський голова Андрій Райкович назвав цей випадок ганебним.

"Під час апаратної наради я доручив Оксані Макарук провести роботу у колективі і серед сімейних лікарів, які мають право видавати ті чи інші довідки. Наразі головним слідчим управлінням здійснюються слідчі дії. Після їх завершення матеріали обов'язково передадуть до суду і громада буде знати результат", – сказав міський голова.

Читайте також: Вдруге підробку COVID-сертифікатів сімейним лікарем та медичною сестрою у Кропивницькому виявили 13 грудня. Про це Суспільному розповіла речниця обласної прокуратури Наталія Алєксєєнко. За її словами, підроблені сертифікати про проведення вакцинації продавали за три тисячі гривень, не роблячи щеплень.

Оксана Макарук сказала, що до управління вказівок про відсторонення медпрацівників не надходило.

"Лікарі, яких підозрюють у підробці COVID-сертифікатів, вони працюють. Ніяких додаткових вказівок не надходило. Працівники знають про відповідальність за такі дії, є відповідний наказ. Наступного тижня управління охорони здоров'я збирає нараду з головними лікарями та працівниками поліції, щоб ще раз обговорити дану ситуацію".

Речниця Служби безпеки України в області Юлія Ткач розповіла, що нині підозру у справі продажу підробних сертифікатів оголосили жінці-підприємиці, яка працює на території амбулаторії. Іншим медпрацівникам – після медекспертиз. Коли це буде, не сказала.

Керівниця Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Лариса Свириденко сказала Суспільному, що вину працівників не довели, тому коментувати ситуацію вона не буде.

Читайте також

На початок