У Приютівській громаді облаштовують амбулаторію в школі. Чи не заважатиме таке сусідство учням

У Приютівській громаді облаштовують амбулаторію в школі. Чи не заважатиме таке сусідство учням

У Приютівській громаді облаштовують амбулаторію в школі. Чи не заважатиме таке сусідство учням
Суспільне: Кропивницький

У Кіровоградській області в селі Бутівське Приютівської громади в школі облаштовують амбулаторію. У приміщенні, де нині приймають пацієнтів, холодно і воно не пристосоване для людей з інвалідністю, говорить голова громади Андрій Коломійцев. За його словами, у школі для амбулаторії виділили класи, де не навчаються учні.

Приміщення діючої амбулаторії розташоване у двоповерховій будівлі. Тут працюють шестеро людей. "Електричне опалення нас не задовольняє, бо дуже багато споживає електроенергії, – говорить лікар Володимир Дмитрик. – В середньому у місяць чотири-п'ять тисяч кіловат, уявіть, які це гроші треба заплатити. Так справа в тому, що й тепла немає."

На Кіровоградщині в одній зі шкіл облаштовують амбулаторію. Коли відкриють
Суспільне Кропивницький

Приміщення колишніх шкільних майстерень, де облаштовують амбулаторію, має окремий вхід, не потребує пандуса. Його площа 65 квадратних метрів, вона поділена на зони, відповідно до потреб. Заступниця голови Приютівської громади Тетяна Панета розповіла, що планують зробити.

"Буде коридор, де люди очікуватимуть прийому лікаря. Кімнату, призначену для прийому пацієнтів, облаштуємо меблями, комп’ютерною технікою, кушеткою, буде маніпуляційна, відкриємо аптечний пункт".

"З пацієнтами амбулаторії учні зустрічатися не будуть, мають інший вхід, – пояснила директорка Марина Безверха. – Щодо зручності, час покаже. Ми постійно звертаємось в амбулаторію, тому що кожен період року несе за собою відповідні захворювання і нам, звичайно, зручніше, щоб вона буде поряд."

На переобладнання класів в амбулаторію з бюджету громади витратили 200 тисяч гривень, каже голова Андрій Коломійцев.

"Ми б витратили у п'ять разів більше грошей на оплату комунальних послуг, ніж на ремонт шкільного приміщення. Таким чином ми заощадимо кошти, адже школу ми утримуємо і тут тепло. До того ж приміщення амбулаторії перебуває в аварійному стані, там прохолодно, є проблеми з каналізацією. І найголовніше – біля будівлі треба будувати пандус на рівні півтора метри та робити нові сходи".

Заступниця директора департаменту комунікацій Національної служби здоров’я Лілія Гудзь розповіла, які треба виконати вимоги, щоб НСЗУ уклала договір з амбулаторією. "Медичне приміщення має бути доступним для людей, які пересуваються на візках, для мам з візочками, для людей похилого віку, які, можливо, ходять з ціпком. Щоб там не було високих порогів, щоб у це приміщення могла потрапити людина, яка потребує медичної допомоги"

За словами Андрія Коломійцева, відкриють амбулаторію у приміщенні школи всередині січня.

Читайте також

На початок