Верховна рада ухвалила постанову про звернення до Бундестагу Федеративної Республіки Німеччина щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. "За" документ проголосував 331 депутат.
Авторами постанови стали 12 народних депутатів від фракцій "Слуги народу", "Європейської солідарності" та "Голосу". Вони нагадали, що петиція до Бундестагу з проханням визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу набрала необхідну кількість підписів у травні 2019 року.
У жовтні 2019 року ця петиція обговорювалася на петиційному комітеті Бундестагу, який має повноваження ухвалювати рішення щодо винесення петицій на голосування. Водночас вона не була ухвалена Бундестагом.
Петиція про визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років геноцидом була зареєстрована на сайті петицій Бундестагу в травні 2019 року, вона зібрала понад 56 тисяч підписів онлайн і ще понад 16 тисяч - поза межами інтернету. Таким чином документ набрав більше мінімальної необхідної для розгляду кількості підписів - 50 тисяч. Водночас він не був ухвалений на законодавчому рівні.
"Верховна рада має донести до німецьких парламентарів, що з точки зору міжнародного права та практики держав Голодомор може бути кваліфіковано як геноцид, в тому числі апелюючи до попереднього досвіду Німеччини в подібних ситуаціях", — йдеться у пояснювальній записці до документа.
Автори переконані, що ухвалення постанови "сприятиме відновленню історичної пам’яті та увіковіченню пам’яті жертв і постраждалих Голодомору 1932-1933 в Україні, а також збільшуватиме обізнаність німецької громадськості щодо геноциду українського народу".
Що відомо
- На початку 20 століття Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Найбільш трагічним з них виявився голод 1932-1933 років, що організувала радянська влада з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян. Керівництво Радянського Союзу довгий час приховувало факт смерті українців від штучного голоду. Лише після оголошення незалежності України почалося розслідування масштабів Голодомору, який забрав мільйони життів.
- Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", 85% українців вважають, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом Українського народу. 13% – заперечують це.
- Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору презентував оновлену платформу “Зерна правди” з функцією поіменного пошуку загиблих.
Читайте також
Жертвами Голодомору стали 10,5 мільйона українців – історик
У Києві презентували посібник про Голодомор для вчителів. Про що у ньому ідеться
У Києві відкрилася виставка "Голодомор: очима українських художників"
Як мобільний додаток про історію Києва під час Голодомору допомагає боротися з травмою. Інтерв'ю
У Полтавському управлінні СБУ показали розсекречені архіви, пов'язані з Голодомором
Байден вшанував пам'ять жертв Голодомору в Україні
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!