Згоду на посмертне донорство можна буде оформити в електронній формі — закон

Згоду на посмертне донорство можна буде оформити в електронній формі — закон

Доповнено
Згоду на посмертне донорство можна буде оформити в електронній формі — закон
Львівська міська клінічна лікарня швидкої допомоги

Верховна рада, у четвер, 16 грудня, ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині (5831). Про це повідомляє кореспондентка Суспільного. "За" проголосували 305 народних депутатів.

Закон удосконалив окремі положення чинного Закону України “Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині” та врегулював перехід з 1 січня 2024 року на фінансування лікування методом трансплантації за програмою медичних гарантій для забезпечення подальшого розвитку цього напряму медичної допомоги в Україні.

Закон, зокрема, уточнює термінологію та основні принципи трансплантації, уповноважує Міністерство охорони здоров’я затверджувати умови і порядок вилучення, зберігання, тестування, обробки і використання окремих анатомічних матеріалів. Також розширено коло осіб, уповноважених законом на ухвалення рішення щодо порядку проведення вилучення анатомічних матеріалів, вибору реципієнта, проведення трансплантації та здійснення діяльності, пов’язаної з трансплантацією.

У документі також йдеться про можливість в електронному вигляді оформляти згоду на використання органів після смерті.

“Згода або незгода особи на посмертне донорство, заява про відкликання наданої раніше такої згоди або незгоди подаються у письмовій або електронній формі за підписом особи, яка висловлює своє волевиявлення, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Такі правочини не потребують нотаріального посвідчення чи засвідчення справжності підпису зазначеної особи нотаріусом”, — йдеться у документі.

Відомості щодо наданих особою згоди або незгоди на посмертне донорство, письмової заяви про відкликання наданої раніше такої згоди або незгоди вносяться до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин у порядку, визначеному законодавством.

Закон також уточнив окремі положення процедури надання згоди на донорство. У тому числі вилучено положення щодо можливості призначення особою свого повноважного представника для надання згоди на посмертне донорство після її смерті.

Ухвалення цього документа врегульовує надання медичної допомоги методом трансплантації, тож це сприятиме підвищенню ефективності та кількості відповідних оперативних втручань, що дасть можливість врятувати життя більшій кількості українців, йшлоя у пояснювальній записці до законопроєкту.

Що відомо

  • Верховна рада під час засідання 21 вересня прийняла за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині (№ 5831) зі спрощення донорства й пересадки органів.

Читайте також

Волинські медики прокоментували стан пацієнтів після пересадки органів

Дві нирки і серце від одного донора пересадили медики райлікарні на Волині

13-річний Максим переніс пересадку серця і розповідає про свій досвід в соцмережах

“Вони дали нам шанс”. Історія львів’янки, якій пересадили нирку

71 трансплантацію органів провели у львівській лікарні за майже два роки

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок