Рада зробила крок до спрощення процедури трансплантації органів

Рада зробила крок до спрощення процедури трансплантації органів

Рада зробила крок до спрощення процедури трансплантації органів
Херсонська облдержадміністрація

Верховна рада під час засідання 21 вересня прийняла за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині (№ 5831) зі спрощення донорства й пересадки органів.

Про це повідомляє пресслужба ВР.

"Метою законопроєкту є удосконалення окремих положень чинного закону України "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині" та врегулювання питання щодо переходу з 1 квітня 2023 року на фінансування лікування методом трансплантації за програмою медичних гарантій для забезпечення подальшого розвитку цього напряму медичної допомоги в Україні", — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Донор зі стажем: за 30 років волинянин здав майже 200 літрів крові

Зокрема, законопроєктом пропонується:

  • уточнити термінологію закону та основні принципи здійснення трансплантації;
  • уповноважити МОЗ на затвердження умов та порядків вилучення, зберігання, тестування, обробки й використання окремих анатомічних матеріалів;
  • розширити коло осіб, уповноважених законом на ухвалення рішення щодо порядку проведення вилучення анатомічних матеріалів, вибору реципієнта, проведення трансплантації та здійснення діяльності, пов’язаної з трансплантацією;
  • надати можливість використання сучасних засобів комунікації для волевиявлення громадян у сфері трансплантації (електрона згода);
  • уточнити окремі положення процедури надання згоди на донорство, у тому числі вилучити положення щодо можливості призначення особою свого повноважного представника для надання згоди на посмертне донорство після її смерті тощо.
Читайте також: "Наша ціль — 500 трансплантацій в рік". У Львові відкрили Центр трансплантології

"Запропонованими проєктом пропонується визначити перехідний період для переходу до фінансування оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів за програмою медгарантій", — додає пресслужба.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок