Безкоштовна реабілітація ветеранів війни у бальнеологічній лікарні Знам'янки. Як потрапити

Безкоштовна реабілітація ветеранів війни у бальнеологічній лікарні Знам'янки. Як потрапити

Безкоштовна реабілітація ветеранів війни у бальнеологічній лікарні Знам'янки. Як потрапити
Кіровоградська обласна рада

З 5 жовтня 2021 року реабілітація для ветеранів війни на сході України та членів родин загиблих військових в Знам’янській обласній бальнеологічній лікарні – безкоштовна. Суспільне дізнавалось, чому так та які документи потрібні, щоб пройти реабілітацію.

Знам'янська бальнеологічна лікарня – комунальне підприємство, що надає послуги з лікування, профілактики та реабілітації, зокрема для тих, хто перехворів на ковід.

Чому безкоштовно

Колишній учасник АТО чи ООС або члени родин загиблих військовослужбовців самі обирають заклад, в якому хочуть реабілітуватися. Обласний департамент соціального захисту населення може виділити на це до 15 тисяч гривень, розповів директор департаменту Олександр Догаров: "У нас є програма соціальної підтримки учасників АТО та членів сімей загиблих. В цій програмі є напрямок "санаторно-курортне лікування". Виділяються гроші з обласного бюджету. 15 тисяч – це сума, яка визначена законодавством".

До жовтня 2021 року путівка до бальнеологічної лікарні у Знам'янці Кіровоградської області для військовослужбовців коштувала 18 тисяч гривень. Решту мав доплачувати військовий.

"Ми зробили калькуляцію. Залишили усі процедури, проте зменшили навантаження. У результаті путівка для ветеранів війни на сході стала безкоштовною",– розповів виконувач обов'язків директора лікарні Юрій Вісяников.

За його словами, після цього кількість пацієнтів збільшилась майже уп'ятеро. У вересні 2021 року реабілітацію пройшли вісім ветеранів АТО та ООС. За жовтень та листопад – 41. З них п'ятеро – члени родин загиблих військовослужбовців: "Раз на два роки реабілітацію може пройти член родини загиблого воїна".

Куди звертатися, щоб пройти реабілітацію

Реабілітація в лікарні триває 21 день. В залежності від травм військового, щодня проводять три-чотири процедури. Вони покращують самопочуття, сказав Юрій Вісяников: "Якщо є якась травма, то вона загоюється швидше. Дуже часто це опорно-руховий апарат. Усі грижі та протрузії. Стабілізується психо-емоційний стан. Це і неврологія, шкірні захворювання, захворювання дихальної системи. Ефективність лікування – більше 90%".

Одночасно лікарня може прийняти двісті пацієнтів. Ветеран АТО чи ООС або член родини загиблого військовослужбовця має звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання.

"Якщо соцзахист погоджує і військовий обирає нашу лікарню, ми укладаємо тристоронню угоду та обираємо дату лікування",– сказав виконувач обов'язків головного лікаря.

Які документи потрібні

  • заява;
  • копія документа, що посвідчує особу громадянина України;
  • копія витягy з Єдиного державного демографічного реєстру шодо реєстрації місця проживання або копія довідки про реєстрацію місця проживання (у разі надання копії паспорта у формі картки);
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для людей, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
  • копія документа, що підтверджує родинний зв'язок або факт спільного проживання однією сім'єю (свідоцтво про народження, свідоцтво про одруження, рішення суду про встановлення факту родинних відносин);
  • медична довідка лікувальної установи за формою №070/o (довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування);
  • копія пільгового посвідчення;
  • копію військового квитка (за наявності);
  • копію документа, що підтверджує безпосередню участь в Антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;
  • копія рішення обласної комісії про визнання заявника учасником-добровольцем та/або посвідчення учасника-добровольця, який брав участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України, виданого Кiровоградською обласною радою.

Читайте також

Вибір редакції

На початок