На українського кореспондента агенції УНІАН в Москві Романа Цимбалюка збираються завести адміністративні справи про "екстремізм". Про це заявив його адвокат Микола Полозов, сам Цимбалюк повідомив, що його переслідують в РФ за нібито "розпалювання міжнаціональної ворожнечі". На 24 грудня Цимбалюка викликали до прокуратури РФ.
8 грудня, стало відомо, що прокуратура міста Москви викликала Цимбалюка на допит. Тоді, за повідомленням російських ЗМІ, зокрема державного телеканалу Russia Today, Цимбалюка викликали у справі можливого обвинувачення у "ненависті до росіян", елементи якої нібито містилися у відео журналіста, опублікованих на його YouTube-каналі. За даними російських ЗМІ, обвинувачення повідомляло про намір порушити адміністративну справу за статтею 20.3.1 КоАП РФПередбачає штраф, або адміністративний арешт.
"Як зазвичай буває, звинуватили в екстремізмі. Поки що збираються заводити декілька адміністративних справ за 20.3.1 КоАП РФ. Проте, важливо розуміти специфіку. Грань між "адміністративним" екстремізмом та "кримінальним" досить тонка і багато в чому залежить від експертів, якість роботи яких у справах з політичним інтересом влади є дуже передбачуваною. Багато експертів вважають, що ці статті неконкретні, розмиті та "гумові", тобто дозволяють натягувати норму на будь-які обставини", – написав Полозов 13 грудня у Facebook. Полозов вважає, що росЗМІ розгорнули проти Цимбалюка інформаційну кампанію.
Сам Цимбалюк 15 грудня розповів Укрінформ, що його переслідують в РФ за нібито "розпалювання міжнаціональної ворожнечі".
"Слова, за які вони мене переслідують, звучать дуже просто: "Якщо будь-який російський військовий або людина "без знаков различия" перетне український кордон зі зброєю в руках, то буде знищений, як скажений пес". Вони чомусь першу частину – про перетин українського кордону зі зброєю – відкинули, і дійшли висновку, що я займаюся "розпалюванням міжнаціональної ворожнечі" до групи росіян. Хоча, насправді, все просто: сидіть дома, і не заважайте нам жити, тоді і самі будете живі, і ми будемо живі, і все у всіх буде добре", – зазначив журналіст.
Цимбалюка викликають до прокуратури на 24 грудня 2021 року, зазначив Полозову у коментарі Суспільному.
"Ми не знаємо подробиць. Його викликали на 24 грудня. В нас немає довіри до Russia Today, і ми хочемо отримувати інформацію з офіційних джерел. Тому лише 24 грудня ми будемо знати більш детальну інформацію, і тоді вже її повідомимо", – заявив Полозов.
Українська Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова 15 грудня заявила, що дії російської влади є неприпустимими та звернулася до міжнародної спільноти.
"Звертаю увагу міжнародної спільноти на систематичне порушення країною-агресором прав українських громадян за політично вмотивованими обвинуваченнями", – написала Денісова.
Речник українського Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко також відреагував — він зазначив, що посольство на зв'язку з журналістом: "Російська влада продовжує випалювати медійне середовище в Росії, тавруючи невигідних їй журналістів і ЗМІ «екстремістами» і «іноземними агентами». МЗС та посольство в Москві на зв’язку із Романом Цимбалюком. Як український громадянин він буде користуватися нашою повною підтримкою".
Роман Цимбалюк – український журналіст, власний кореспондент агентства УНІАН у РФ. Він єдиний український кореспондент, акредитований у Росії. Живе у Москві.
Полозов є одним з декількох російських адвокатів, який здійснює захист українських політв’язнів в окупованому Криму та в Росії.
Що відомо
- За останні роки в Росії звинувачення в "екстремізмі" проти осіб та організацій стали поширеними. Зокрема, протягом останнього року російська держава визнала екстремістськими низку організацій в Росії, зокрема Фонд боротьби з корупцією Олексія Навального, станом на сьогодні, відбуваються судові засідання у процесі про заборону історичного товариства "Меморіал".
- У 2016 році окупаційна влада РФ в Криму визнала Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією. Меджліс є представницьким органом кримськотатарського народу. Його заборона на території Росії та в Криму викликала міжнародний осуд.
- Крім цього, за даними українських правозахисників, російська окупаційна влада в Криму проводить політичні переслідування проти більш як 100 осіб. 89 із них утримуються на території Російської Федерації.
Читайте також
Впевнений, що доля Криму в руках його народу. Ісмаїл Рамазанов СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!