Міжнародний союз триатлону запровадив санкції проти Росії через порушення допінг-правил: що відомо

Міжнародний союз триатлону запровадив санкції проти Росії через порушення допінг-правил: що відомо

Міжнародний союз триатлону запровадив санкції проти Росії через порушення допінг-правил: що відомо
AP

Росії заборонили проводити міжнародні змагання та зобов'язали виплатити компенсацію.

Міжнародний союз триатлону (World Triathlon) оголосив про запровадження санкцій проти збірної Росії через чергові порушення допінг-правил. Виконавча рада союзу пояснила рішення "значною кількістю допінг-справ у Росії".

Покарання діятиме один рік – до кінця 2022-го, а World Triathlon планує перевіряти дотримання умов з боку Росії кожен квартал.

Які санкції World Triathlon запровадив проти Росії

Союз зобов'язав Федерацію триатлону Росії (ФТР) досягти угоди з РУСАДА (Російським антидопінговим агентством) про тестування всіх російських спортсменів, "особливо тих, хто братиме участь у міжнародних змаганнях". Усередині ФТР також мають бути запроваджені санкції проти тренерів та офіційних осіб, залучених у порушенні допінг-правил.

Росії заборонено проводити будь-які світові чи європейські змагання з триатлону до кінця 2022 року.

Серед вимог є обов'язкове звільнення всіх офіційних осіб ФТР із лав World Triathlon та європейських органів триатлону щонайменше на рік.

ФТР повинна компенсувати призові гроші, що ними нагородили російських триатлетів, у яких пізніше виявили допінг, а також фінансові витрати World Triathlon, пов'язані з цими справами, зокрема на проведення лабораторних тестів, судові слухання, подорожі тощо.

Крім того, ФТР разом із World Triathlon має створити навчальний план на тему допінгу для російських атлетів і тренерів.

Читайте також: Бокс, важка атлетика і п'ятиборство можуть зникнути з програми літньої Олімпіади: у чому причина

Що стало приводом для санкцій саме зараз

У жовтні World Triathlon дискваліфікував двох російських триатлетів через порушення допінг-правил. Віцечемпіона Європи 2012 року Алєксандра Брюханова було усунено від змагань на три роки через позитивний тест на еритропоетин (EPO) на чемпіонаті Європи в червні цього року.

Так само три роки усунення заробив Ігорь Полянскій – також через EPO, але в липні, під час Олімпійських ігор. У Токіо він брав участь у індивідуальних змаганнях (43-тє місце), а також у естафеті (14-те), тож було анульовано результат всієї команди ОКР.

Також у серпні було дискваліфіковано Володимира Турбаєвського – колишнього українського, а нині російського триатлоніста. У його біологічному паспорті виявили аномалії, які вказували на маніпуляції з кров'ю.

Читайте також: Президент Росії відвідає Олімпіаду-2022 попри дискваліфікацію країни: чому це можливо

Що відомо

  • Через чисельні порушення допінг-правил з 2018 року Росія не виступає на Олімпійських іграх із власним прапором і гімном, а також не може вживати назву "Росія". Проте з 2020-го їм було дозволено використовувати у формі кольори прапора, а слово "Росія", як і національна символіка, фігурує в назвах і логотипах федерацій і комітетів, які представляють спортсмени. Порівняно з Пхьончханом-2018, на наступних Іграх і змаганнях Росії дозволили обирати гімн, що звучить під час церемоній нагородження.
  • Частковий бан Росія отримала в 2020 році й на участь у чемпіонатах світу, а також їхнє проведення – до 16 грудня 2022 року. Російським спортсменам залишили право на участь у змаганнях, але без національної символіки (за винятком логотипів федерацій і комітетів) та національного гімну.
  • З 2016 року Міжнародна федерація легкої атлетики допускає до будь-яких міжнародних змагань (а не лише чемпіонатів світу) обмежену кількість російських атлетів, які також виступають із нейтральною символікою.
Читайте також: Збірна Росії втратила дві медалі Олімпіади-2012 через порушення антидопінгових правил

Вибір редакції

На початок