Президент Росії відвідає Олімпіаду-2022 попри дискваліфікацію країни: чому це можливо

Президент Росії відвідає Олімпіаду-2022 попри дискваліфікацію країни: чому це можливо

Президент Росії відвідає Олімпіаду-2022 попри дискваліфікацію країни: чому це можливо
AP

Російський спорт все ще відбуває дискваліфікацію, і офіційним особам країни заборонено відвідувати міжнародні події.

Президент Росії Володимир Путін відвідає Олімпійські Ігри-2022, що відбудуться у китайському Пекіні. Про це повідомив пресатташе міністра закордонних справ країни Чжао Ліцзянь.

За повідомленнями представників міністерства закордонних справ Китаю, Путін погодився на запрошення генерального секретаря Сі Цзіньпіна. Та буде присутній на церемонії відкриття зимової Олімпіади-2022.

Олімпійські Ігри-2022 стануть другими, на яких не будуть виступати російські спортсмени - у грудні 2020-го увесь російський спорт було відсторонено на два роки через зміну інформації у допінг-пробах атлетів.

Рішення Спортивного арбітражного суду (CAS) проти Росії також передбачало заборону офіційним особам країни (у тому числі і президенту Росії) на відвідування міжнародних подій. Проте Путін все ж зможе відвідати церемонію відкриття Олімпіади-2022.

Читайте також: CAS заборонив Володимиру Путіну відвідувати міжнародні спортивні змагання упродовж двох років

Чому президент Росії зможе відвідати Олімпіаду-2022?

У тексті рішення CAS вказано, що заборона на відвідування великих турнірів поширюється на весь уряд Росії: президента країни, прем'єр-міністра, міністрів та депутатів. Проте існують і винятки.

Одним із винятків, що уможливлюють відвідання президентом Росії Олімпіади-2022 є пункт із особистим запрошенням від президента або прем'єр-міністра країни, у якій проходитимуть змагання. У випадку із Путіним, його запросив генеральний секретар Китаю, тож юридично право на відвідання церемонії відкриття зимових Олімпійських Ігор він має.

Водночас, деякі інші світові лідери готові відмовитися від відвідування Олімпіади-2022. Президент США Джо Байден у листопаді говорив про можливість дипломатичного бойкоту країною зимових Олімпійських Ігор. Крім того, у США ведуть перемовини щодо цього і з іншими країнами - Канадою, Австралією, Новою Зеландією.

Що відомо

  • На зимових Олімпійських Іграх Росія не буде представлена. Замість неї виступить команда ОКРОлімпійський комітет Росії під іншим прапором та гімном.
  • Крім Росії, санкції на відвідування заходів Олімпійських Ігор були накладені і на офіційних осіб Білорусі. Проте, на відміну від Росії, ці санкції є прямими - Олександр Лукашенко не зможе відвідати Олімпіаду-2022.
Читайте також: МОК заборонив Лукашенку брати участь у заходах Олімпійських ігор. Що відповів Лукашенко

Що далі

  • Зимові Олімпійські Ігри у Пекіні відбудуться з 4 по 20 лютого 2022 року.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022