Філія на Волині та нові проєкти Одеської кіностудії. Як змінилося місцеве кіно за 5 років

Філія на Волині та нові проєкти Одеської кіностудії. Як змінилося місцеве кіно за 5 років

Філія на Волині та нові проєкти Одеської кіностудії. Як змінилося місцеве кіно за 5 років
Одеська Кіностудія

Наразі музей Одеської кіностудії приносить понад мільйон щорічно, а канал на YouTube збирає понад 18 млн переглядів щомісяця. Про розвиток Одеської кіностудії в ефірі програми "Радіодень" розповів голова правління ПрАТ "Одеська кіностудія" Андрій Осіпов.

До 2016 року Одеська кіностудія була на межі зруйнування, адже фільми там зовсім не випускалися. За словами Андрія Осіпова, найбільша мрія трудового колективу була, щоб на студії знімали кіно. Тоді це звучало як божевільна мрія.

"Одеська кіностудія минулий рік вперше закрила з прибутком. Вона має не просто бездотаційний музей, а прибутковий музей, який вже 5 років поспіль приносить понад мільйон гривень щорічно. У нас один з найкращих YouTube-каналів в Україні. Понад 18 мільйонів щомісячно є. У нас зараз з'явився новий монтажний комплекс, є в нас кінотеатр. На телебаченні відбулася прем'єра фільму, який ми у 2019 знімали. Місяць тому була загальноукраїнська прем'єра нового фільму Одеської кіностудії режисера Віллена Новака "Чому я живий". А ось буквально за кілька днів я буду переглядати монтаж фільму, який ми знімали влітку цього року. Це українсько-болгарська стрічка "Край ріки" – розповів голова правління.

Крім того, в кіностудії починають роботу над фільмом "Режисер" про Олександра Довженка. Фінансування на стрічку вибороли в конкурсі від Держкіно.

Як зазначив директор Одеської кіностудії, 30 років тому довгий час кіна як такого не було. Довгий час величезна кількість сценаристів, операторів, художників, композиторів опинилися поза процесом. Український радянський режисер, академік, кавалер двох орденів Віллен Новак до знімання свого фільму готувався понад 20 років. Кіностудія також планує відправити в прокат його фільм "Чому я живий" у Скандинавії. Партнери з "Evil Doghouse" запропонували показати фільм у всіх країнах, тому його вже готують до прокату. Контракт підписали із "Europe films".

Трудовий колектив Одеської кіностудії за 5 років, стверджує Осіпов, помолодшав. Середній вік працівників складає 49 років, але це лише тому що там працює жінка з 60-ма роками стажу:

"У нас є молодий режисер Дмитро Касигін, який у 2019 році зняв свою дебютну стрічку та отримав 6 призів на міжнародних конкурсах у стрічці "Чому я живий" Віллена Захаровича, якому 83 роки. Поряд із ним оператором-постановником працював Данило Дідков, який втричі від нього молодший. У музеї взагалі переважно працює молодь".

Одеська кіностудія разом з Міністерством культури України у 2019 році також започаткувала конкурс короткометражних фільмів імені Кіри Муратової. Першого року змогли отримати 200 сценаріїв, тоді відзняли три стрічки, які були подібні на творчість Муратової. Другий конкурс пройшов минулого року й 7 грудня 2021 року завершилося приймання заявок на третій. Приблизно 100 сценаріїв надійшло до журі, багато з них пов'язані з пандемією та карантином – розповів Осіпов.

У кінці жовтня цього року кіностудія підписала меморандум про створення філії з Волинською кінокомісією:

"Я готовий у кожному місті відкривати філію, де ми будемо знімати кіно. Цей структурний підрозділ в Луцьку відкритий з метою початку кіновиробництва. Ми досягли домовленості, що знімаємо дитячий фільм для сімейного перегляду з режисером Анатолієм Матєшко. Це один з найкращих режисерів України. Ми запускаємося у лютому. Гроші виділяє Волинська обласна рада і Луцька міська рада. Якщо не буде фільмів, то філія закриється. Це виробничий офіс, який потрібен для роботи".

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок