До Тернополя привезли Вифлеємський вогонь миру

До Тернополя привезли Вифлеємський вогонь миру

До Тернополя привезли Вифлеємський вогонь миру
Фото: Анастасія Чечко/Суспільне

Пластуни привезли до Тернополя Вифлеємський вогонь миру. Цьогоріч через пандемію COVID-19 запалювали свічки в Києві, а не у Відні, як зазвичай. Про це розповіла регіональна координаторка розповсюдження вогню Яна Петльована.

За її словами, тернополянам вогонь передали чортківські пластуни.

Вогонь несли двоє пластунів з Чортківської станиці. Їх зустріли близько 20 хлопців та дівчат. Вони заспівали пісню Вифлеємського вогню миру.

До Тернополя привезли Вифлеємський вогонь миру
Цьогоріч через пандемію COVID-19 запалювали свічки в Києві, а не у Відні, як зазвичай. Фото: Анастасія Чечко/Суспільне

Далі пластуни передали вогонь. Олександр Петльований робить це не вперше. Каже, в організації – 3 роки:

"Це дуже трепетний час, ми всі пластуни з різних станиць єднаємось".

За вогнем прийшла також тернополянка Світлана Садляк. Жінка каже, це сімейна традиція, якої вони дотримуються більш як 20 років:

"Щоб вогонь цей зберегти, то спостерігаємо, коли закінчується свічечка і міняємо. В нас вдома завжди є свічки і вогонь горить без перестанку. Ми знаємо, що вогонь – це символ єднання земного і небесного, тому треба його зберігати".

По Вифлеємський вогонь миру до Києва їздила Яна Петльована. Каже, цьогоріч вперше пластуни не їздили по вогонь до Відня:

"Через коронавірус звично поїхати до Відня і привезти вогонь звідти, як я це робила два роки тому, нам не вдалось. Тому лише один представник від України літав туди і літаком привіз. Цьогоріч ми почали співпрацювати з Укрзалізницею, і також Вифлеємський вогонь був переданий потягами в обласні центри, де пластуни також могли його перейняти".

До Тернополя привезли Вифлеємський вогонь миру
Отримати Вифлеємський вогонь у тернопільському пласті зможе будь-хто. Фото: Анастастасія Чечко/Суспільне

Отримати Вифлеємський вогонь у тернопільському пласті зможе будь-хто. Також від завтра пластуни розноситимуть вогонь по установах міста, розповіла координаторка проєкту "Вифлеємський вогонь миру" в Тернополі Катерина Семенець:

"Учні інших куренів також приносять вогонь у свої школи, офіційно і в одностроях, беруть свічечку і передають цей вогонь. Ми передаємо різним установам, кожен курінь має свій список і по ньому і ходить й роздає цей вогонь".

Вифлеємський Вогонь Миру — це міжнародна щорічна скаутська акція. Її проводять перед Різдвом Христовим, поширюючи вогонь, запалений на місці народження Ісуса Христа. Ця традиція існує з 1984 року. В Україні вогонь вперше з’явився у 1992 році. Цьогоріч вогонь з Києва повезли до 22 обласних центрів України, а також до трьох міст на Сході України – Костянтинівки, Лисичанська та Маріуполя.

Читати також

Вибір редакції

На початок