У Великій Британії зафіксували першу смерть хворого на штам "Омікрон"

У Великій Британії зафіксували першу смерть хворого на штам "Омікрон"

У Великій Британії зафіксували першу смерть хворого на штам "Омікрон"
Фото: Associated Press

Один з пацієнтів хворих на штам COVID-19 "Омікрон" помер у лікарні у Великій Британії. Про це журналістам повідомив прем'єр-міністр країни Борис Джонсон під час відвідування Медичного центру вакцинації у Вестмінстері (Лондон), передає Sky News.

"На жаль, так, "Омікрон" призводить до госпіталізації, і, на жаль, принаймні один пацієнт, як було підтверджено, помер від штаму "Омікрон", — зазначив британський прем'єр.

Борис Джонсон також закликав відкинути ідею, що "Омікрон" начебто є легшою версією коронавірусу: "Треба зважати на те, з якою великою швидкістю він поширюється серед населення. Отже, найкраще, що ми можемо зробити, це отримати бустерну вакцинацію"

Раніше міністр охорони здоров'я Великої Британії Саджид Джавід повідомив, що близько 10 людей, у яких діагностували "Омікрон", на цей час знаходяться в лікарні.

Напередодні Велика Британія зафіксувала 1239 випадків штаму "Омікрон". Це найвищий денний показник, він вдвічі вище попереднього максимуму, зафіксованого в 11 грудня. Загальна кількість випадків "Омікрону" в країні становить 3137.

Що відомо

  • Новий штам коронавірусу "Омікрон" поширюється швидше за "Дельту", однак спричиняє легші симптоми хвороби. Про це йдеться у доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я. Штам спричиняє "зниження ефективності вакцини проти інфікування та передачі". Дослідники також допускають, що "Омікрон" може випередити "Дельту" за кількістю хворих.
  • 10 грудня Американський центр контролю та запобігання захворюванням (CDC) оприлюднив результати дослідження стосовно нового штаму коронавірусу "Омікрон". Згідно з ними, вакциновані люди переносять цей штам у легкій формі.
  • У зв'язку з поширенням штаму "Омікрон" 3 грудня на період дії карантину в Україні встановили заборону на в'їзд іноземцям та особам без громадянства, які прибувають із низки африканських країн.

Читайте також

"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні

Рекордна кількість мутацій. Які ризики приховує "Омікрон"

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок