Загалом, проходить у легкій формі. У США опублікували результати досліджень штаму "Омікрон"

Загалом, проходить у легкій формі. У США опублікували результати досліджень штаму "Омікрон"

Загалом, проходить у легкій формі. У США опублікували результати досліджень штаму "Омікрон"
. Фото: Associated Press

Американський центр контролю та запобігання захворюванням (CDC) 10 грудня опублікував звіт з результатами дослідження нового варіанту коронавірусу "Омікрон". За словами дослідників, він має легшу форму протікання у вакцинованих осіб.

Дослідження варіанту "Омікрон" проводилися серед 43 пацієнтів, 25 з них віком від 18 до 39 років, повідомляє пресцентр CDC. Серед 43 пацієнтів 14 повідомили, що здійснювали міжнародні подорожі протягом 14 днів перед появою перших симптомів захворювання. 34 пацієнти завершили початковий курс вакцинації сертифікованими вакцинами, а 14 осіб отримали додаткову дозу вакцини менш ніж за 14 днів до появи симптомів захворювання. Шестеро пацієнтів попередньо хворіли на COVID-19.

Читайте також: Двох доз вакцини від коронавірусу недостатньо проти штаму "Омікрон" — дослідження

За повідомленням дослідників, найпоширенішими симптомами варіанту "Омікрон" є кашель, втома, нежить та закладеність носа. Одному попередньо вакцинованому пацієнту знадобилася госпіталізація, яка тривала два дні. Станом на сьогодні, жоден пацієнт, котрий захворів на варіант коронавірусу "Омікрон", не помер. Хвороба, загалом, проходить у легкій формі. Проте, як кажуть дослідники, на сьогодні існує замало інформації для остаточних висновків, адже існує певна часова затримка між появою нових варіантів вірусу та більш серйозними симптомами, які ці варіанти викликають.

Станом на сьогодні, за повідомленням CDC, 99.9% захворювань на COVID-19 припадає на варіант "Дельта". Проте, як повідомляє CNBC, за словами лікаря з Сінгапуру Леонга Хое Нама, варіант "Омікрон" може стати основним у світі протягом наступних 6 місяців.

Що відомо

  • Попередні результати дослідження вакцини проти коронавірусу Pfizer / BioNTech свідчать, що три дози препарату здатні ефективно нейтралізувати новий штам коронавірусу "Омікрон", тоді як дві дози мають набагато меншу дієвість.
  • Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до існуючих вакцин.
  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, новий штам коронавірусу "Омікрон" уже виявили в щонайменше 38 країнах, зокрема США й низці країни Європи (Нідерландах, Великій Британії, Румунії тощо), Індії, Ізраїлі, Росії і не лише.
  • В Україні поки не виявили новий штам коронавірусу. Але у зв'язку з його поширенням у світі на період дії карантину в Україні встановили заборону на в'їзд іноземцям та особам без громадянства, які прибувають із низки африканських країн.

Читайте також

"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні

Рекордна кількість мутацій. Які ризики приховує "Омікрон"

"Не панікуйте через Омікрон". Лікар – про новий штам коронавірусу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок