Вебдизайнерка Ілона та системний адміністратор Олег першими в Україні почали займатися виробництвом інвалідних візків для тварин. За цей рік продали понад дві сотні – для собак та котів. Суспільне поспілкувалось із ними та власницею собаки на візку про власний досвід.
***
Вінничанка Наталя Лисенко кілька років тому взяла собаку з вулиці, назвала Мочалка: "В мене в молодості була точно така собака. І коли ця прибилася до нашого двору чоловік каже: "Пам’ятаєш, в тебе була така Умка? Точно така. Ну як ми її не візьмемо?! Ми взяли її в дорослому віці. Вона жила на вулиці і просто прибилася до нашого будинку. Вона була дуже свободолюбива і постійно у нас робила підкопи під огорожу. Одного разу вона підбила собі спину забором і в неї відмовили ноги".
Читайте також: Кішки здатні стежити за господарями, навіть якщо не бачать їх — вчені
Наталя каже, що після травми Мочалку лікували спочатку у Вінниці, потім поїхали до лікарів у Київ, однак операцію робити було вже запізно. Лікарі порадили реабілітаційний курс для собаки. Це масажі, тренування на біговій доріжці. Потім Наталя дізналася про інвалідні візки для тварин.
"Ми думали, що візок — це як тренажер. Але вона вже півтора роки на ньому і чудово себе почуває. Коли мені сказали, що моя собака буде на інвалідному візку — я була в шоці. Але я побачила, що це краще для її хребта. Для її життя. Вона подорожує, вона їздить і гуляє".
За словами Наталі, собака звикала до візка два дні. Спочатку її виносили на вулицю і Мочалка просто стояла, могла зробити кілька кроків: "Наступного дня ще більше. І якось загавкали собаки і вона полетіла на візку до них. От і все".
Мочалку Наталя вважає членом своєї сім’ї: "Це як моя четверта дитина".
Одинадцять років тому в Україні інвалідні візки для тварин почало виготовляти подружжя з Києва — Ілона та Олег. Крім основної роботи подружжя займалося волонтерством — допомагали безпритульним тваринам. Підбирали їх із вулиці. Когось із них собі залишали, інших прилаштовували в добрі руки.
"На той час це (виготовлення візків) було дуже дивно. Була тенденція, що краще зробити евтаназію, а не мучити тварину. Згодом люди зрозуміли, що тварина у візку взагалі-то не мучиться, а повноцінно живе. Найголовніше — правильний догляд, турбота й любов. Все. Собаці більше нічого не треба".
Ілона розповідає, що перший візок розробили значно раніше, коли займались волонтерством: "До нас періодично потрапляли тварини з переломом лапки чи хребта. Потрапив до мене цуцик з переломом хребта і з'явилось питання стосовно його з підручних засобів. Вийшло! Почали звертатись люди. І таким чином народилась ідея створити компанію".
Після цього до Ілони почали звертатися з притулків для тварин. За цей рік продали понад дві сотні візків не лише в Україні, а й власникам тварин з Америки, Португалії, Білорусі.
Читайте також
Зоозахисний закон в дії. Як в Україні захищатимуть тварин
Уряд вніс 52 породи собак до переліку "небезпечних". СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
"Ні разу не пошкодувала, що взяла тварин із притулку". Історія про любов і порятунок
Активісти пікетували Офіс генпрокурора з вимогою покарати догхантера Святогора
Київський салон заявив, що зробить тату свині. Зоозахисники звернулись до поліції
У Британії запустили перший у світі телеканал для собак. Він допомагатиме знизити стрес у тварин
Вакцинація котів і собак: навіщо потрібна і як обрати вакцину. Пояснює фахівець
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!