Вакцинація котів і собак: навіщо потрібна і як обрати вакцину. Пояснює фахівець

Вакцинація котів і собак: навіщо потрібна і як обрати вакцину. Пояснює фахівець

Ексклюзивно
Вакцинація котів і собак: навіщо потрібна і як обрати вакцину. Пояснює фахівець
Фото: Unsplash

Що потрібно знати власникам домашніх улюбленців про вакцинацію і як обрати правильний препарат? Заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби в Києві Роман Матвійчук в ефірі Українського радіо розповів, чи треба вакцинувати домашніх тварин, як обрати вакцину для кота чи собаки та як уникнути побічних ефектів.

Чи обов'язково вакцинувати домашніх тварин

Звичайно. Проти сказу зобов'язані вакцинувати всіх тварин, починаючи з трьохмісячного віку. Зокрема на рівні КМДА ухвалено документ про правила утримання собак та котів на території Києва. Якщо людина не провакцинувала свого песика чи кота, який живе в неї вдома, то може бути як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Як вакцина впливає на організм тварини

Вакцинації не потрібно боятися. Вакцинацією стимулюється вироблення антитіл до тої чи іншої хвороби. Вакцина захищає від того, щоб тварина не захворіла, зокрема на сказ, чуму м’ясоїднихУкрай заразна вірусна хвороба тварин, яка характеризується лихоманкою, гострим запаленням слизових оболонок дихальної, травної, сечостатевої систем організму, пневмонією та важким ураженням нервової системи., парвовірусну інфекціюУкрай заразне вірусне захворювання, яке викликає гострий гастроентерит, що ускладнюється кровотечею. Захворювання має високу летальність, а найвища захворюваність відзначається у цуценят., лептоспірозНебезпечна інфекційна хвороба, яка вражає і людей, і тварин. Може призвести до ураження нирок, печінки, запалення оболонок головного і спинного мозку та смерті.. У Києві щороку проти сказу щеплюється до 60 тисяч собак. Тому якщо ви своєчасно вакцинуєте свою тварину, проводите ветеринарні огляди, — це є виявом піклування про неї.

Коли варто починати вакцинувати котів і собак

Тварин потрібно починати вакцинувати з трьохмісячного віку. Тоді потрібно відразу звернутися до закладу ветеринарної медицини та отримати консультацію, зважаючи на стан тварини та її вік.

Загалом з трьохмісячного віку робляться такі вакцини: комплексна вакцина від таких хвороб, як чума м’ясоїдна, парвовірусна та аденовірусна інфекціїГостра вірусна інфекційна хвороба з групи ГРВІ, яка характеризується переважним ураженням верхніх дихальних шляхів, лімфатичного апарату, очей, рідше травної системи., а також може бути лептоспіроз. Потім робиться вакцина від сказу, і наступні вакцини повторюються вже через рік на щорічній основі. Вакцинацію не бажано пропускати і затягувати.

Чи потрібно вакцинувати кота, який ніколи не виходить на вулицю

Звичайно, адже власник тварини виходить на вулицю і на своєму взутті може принести все, що завгодно. Тому треба вакцинувати всіх тварин, навіть якщо вони поважного віку.

Яку вакцину для домашніх тварин обрати

Вакцина як українського виробництва, так і закордонного однаково ефективна. Тому боятися українського виробника не варто. Але якщо ви хочете виїхати з твариною за кордон, ви маєте з’ясувати, які вакцини визнані тією чи іншою країною.

Чи варто купувати вакцину самостійно

Вакцину не можна купувати самому. По-перше, вам її не продадуть, тому що вакцина має продаватися тільки ліцензованим фахівцям ветеринарної медицини. По-друге, вакцина потребує особливих умов зберігання. По-третє, вакцинацію необхідно довірити саме ветеринарам.

Як підготувати тварину до вакцинації

Перед тим, як вакцинувати тварину, господар має впевнитися, що вона клінічно здорова. Це має підтвердити лікар на огляді. Крім того, за два тижні до проведення вакцинації треба провести заходи з дегельмінтизаціїПозбавлення тварини глистів (гельмінтів)..

Про побічні ефекти після вакцинації

Після вакцинації для тварини повинен бути карантин: від двох тижнів до одного місяця. В цей період потрібно слідкувати за станом тварини і обмежити її контакти з іншими тваринами. Щодо побічних ефектів від вакцинації, то може бути підвищення температури та пригнічений стан у тварини, яка може бути не така грайлива та відчувати дискомфорт. Такий стан може бути до трьох днів.

Читайте також

Зоозахисний закон в дії. Як в Україні захищатимуть тварин

Уряд вніс 52 породи собак до переліку "небезпечних"

Кішки здатні стежити за господарями, навіть якщо не бачать їх — вчені

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок