Уряд вніс 52 породи собак до переліку "небезпечних". СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Уряд вніс 52 породи собак до переліку "небезпечних". СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Уряд вніс 52 породи собак до переліку "небезпечних". СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
ФОТО: Суспільне Чернігів

Доберман, кане-корсо, бульдог, гампр, мастиф та акіта-іну. Ці породи собак та ще понад 40 увійшли до переліку "небезпечних" порід, який затвердив Кабінет міністрів України. Власники таких небезпечних порід собак зобов'язані тепер застрахувати відповідальність за шкоду, яку може нанести її улюбленець третій особі. З 2002 року до списку таких порід собак входили 88 порід, зараз скоротили до 52. Власник німецької вівчарки, Сергій Проценко радіє, що його улюблениці у списку немає. Однак каже, не з усіма породами у переліку згоден.

"Ця нова постанова № 1164 це крок вперед. Там суттєво скоротили перелік порід, які, так би мовити, є потенційно небезпечними. Німецької вівчарки там немає. Для мене, як власника, це чудово. Але я розумію, що це службова собака, яка має бути повністю адекватна. Її потрібно готувати. Наприклад, різеншнауцер чи російський тер’єр – вони також не потрапили в цей список, а такі собаки, як кане-корсо, вони там опинилися".

Уряд вніс 52 породи собак до переліку "небезпечних": як оформити страхування
Сергій Проценко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Чернігівка Катерина Кулініч – власниця собаки породи кане-корсо. Їх віднесли до “небезпечних” порід. Жінка, з цим не погоджується.

"Саме кане-корсо є тією породою собак, яку відносить взагалі до няньки на рівні з лабрадором. І на рівні того, що у кане-Корсо високий больовий поріг до дитячих пустощів, корси взагалі неймовірно спокійні. Це дуже флегматична порода, яка не реагує агресією. Просто написати перелік собак цього недостатньо. Кане-корсо можна було б віднести за рахунок його габаритів, однак я би не вважала, що ця порода є небезпечною".

Уряд вніс 52 породи собак до переліку "небезпечних": як оформити страхування
Катерина Кулінич. ФОТО: Суспільне Чернігів

Спеціаліст зі страхування Катерина Матюшко розповідає, щоб оформити страхування відповідальності власників тварин, потрібно звернутися з паспортом, ідентифікаційним кодом і паспортом на тварину до страхової компанії. Поліс страхування коштує 400 гривень на рік.

"Страхова сума до 40 тисяч гривень. Страхування відбувається в межах 30 тисяч відшкодування по завданим збиткам по майну та 10 тисяч гривень по збиткам в разі здоров’я. Відбувається відшкодування збитків, які понесе потерпілий в разі якщо тварина нападе. За останній рік у нас не було жодного такого випадку, коли б тварина напала, саме по тим людям, які зверталися до нас за договором страхування", – говорить спеціаліст зі страхування Катерина Матюшко.

Кінолог Станіслав Шевельов вважає, що страхувати потрібно всіх собак, незалежно від породи і списку.

"Цей закон має бути слідством низки законів, які змушують людину відповідати за свою собаку. А так, як в нас їх немає, то у всіх шок, як це страховка на собаку? Якась корупційна схема. А я рахую, що це не корупційна схема просто її треба опрацювати, і аби цей закон працював правильно, то треба провести досить немало дій, за якими люди потім вже самі будуть шукати страхові компанії, які будуть проводити страховку".
Уряд вніс 52 породи собак до переліку "небезпечних": як оформити страхування
Станіслав Шевельов. ФОТО: Суспільне Чернігів

Якщо тварина завдала шкоди, треба викликати поліцію і звернутися до страхової компанії протягом 24 годин. Якщо були завдані збитки здоров’ю, потрібно принести довідку з медичного закладу, яка підтвердить це. Якщо завдані збитки майну – документ, що засвідчує вартість завданих збитків.

Повне відео:

Читайте також:

40 тисяч туристів відвідали Чернігів у жовтні: чим приваблює “місто легенд”?

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди