Ефективність вакцини від коронавірусу, виробленої американською та німецькою фармацевтичними компаніями Pfizer та BioNTech, у 32 рази менш ефективна проти штаму "Омікрон" у порівнянні з початковим варіантом вірусу.
До такого висновку дійшли вчені з Університету Гонконгу та Китайського університету Гонконгу, передає South China Morning Post (SCMP).
Вакцину вважають цю вакцину менш ефективною на підставі дослідження противірусної активності у людей, які отримали дві дози препарату від COVID-19.
"Ми бачимо, що більшість людей (після вакцинації) мали високий рівень противірусної активності проти вихідного варіанту Sars-CoV-2, проте ця здатність була помітно знижена проти "Омікрон"-штаму", — сказав професор медичного факультету Університету Гонконгу Малік Пейріс.
Незабаром група вчених має намір провести аналогічні випробування вакцини китайської компанії Sinovac. Водночас вчені наголосили, що вакцинація залишається найбільш надійним способом захисту від тяжкого перебігу захворювання.
Що відомо
- Учені з Агентства безпеки охорони здоров'я Великої Британії заявили, що двох доз вакцини проти COVID-19 недостатньо, аби убезпечити себе від зараження штамом "Омікрон".
- Попередні результати дослідження вакцини проти коронавірусу Pfizer / BioNTech свідчать, що три дози препарату здатні ефективно нейтралізувати новий штам коронавірусу "Омікрон", тоді як дві дози мають набагато меншу дієвість.
- Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до існуючих вакцин.
- За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, новий штам коронавірусу "Омікрон" уже виявили в щонайменше 38 країнах, зокрема США й низці країни Європи (Нідерландах, Великій Британії, Румунії тощо), Індії, Ізраїлі, Росії і не лише.
- В Україні поки не виявили новий штам коронавірусу. Але у зв'язку з його поширенням у світі на період дії карантину в Україні встановили заборону на в'їзд іноземцям та особам без громадянства, які прибувають із низки африканських країн.
Читайте також
"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні
Рекордна кількість мутацій. Які ризики приховує "Омікрон"
"Не панікуйте через Омікрон". Лікар – про новий штам коронавірусу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!