Перейти до основного змісту
G7 попереджає Росію про "серйозні наслідки" у випадку вторгнення в Україну – Reuters

G7 попереджає Росію про "серйозні наслідки" у випадку вторгнення в Україну – Reuters

Доповнено
G7 попереджає Росію про "серйозні наслідки" у випадку вторгнення в Україну – Reuters
. G7. Фото: AP

Під час зустрічі міністрів закордонних справ G7 ухвалено проєкт спільної заяви у якій Росію попереджають про "серйозні наслідки" у випадку вторгнення в Україну, повідомляє Reuters.

Згідно з проєктом спільної заяви, яку цитує Reuters з посиланням на власні джерела, учасники саміту дали рішучу відповідь на концентрацію Росією військ на українському кордоні. Учасники саміту, який проходить у Ліверпулі 11-12 грудня, засуджують дії Росії та попереджають її про "серйозні наслідки" у випадку можливого повномасштабного вторгнення в Україну.

"Росія має не сумніватися, що подальша військова агресія проти України матиме серйозні наслідки та сувору ціну" – сказано в проєкті спільної заяви.

Міністр закордонних справ Великої Британії Елізабет Трасс на полях саміту заявила журналістам, що Лондон розглядає "всі варіанти" того, як реагувати, якщо Росія вторгнеться в Україну.

"Коли Великобританія хотіла направити чіткі сигнали і досягти чітких цілей, ми були готові використовувати економічні санкції. Зараз ми розглядаємо всі варіанти", — зазначила Трасс.

За підсумком зустрічі Високий представник ЄС Жозеп Боррель також оприлюднив заяву у якій підкреслив одностайність учасників у питанні підтримки суверенітету та територіальної цілісності України.

"Сьогодні на зустрічі всі ми об’єдналися у підтримці України, у підтримці її суверенітету та територіальної цілісності. Ми в режимі стримування задля того аби даи зрозуміти Росії, що будь що, що може представляти напад на Україну, матиме високу ціну", – сказано в заяві.

Що відомо

  • 11 грудня державний секретар США Ентоні Блінкен обговорив із новим главою МЗС Німеччини Анналеною Бербок та міністром закордонних справ Великої Британії Елізабет Трасс питання протидії російській агресії проти України.
  • Помічниця держсекретаря США з питань Європи та Євразії Карен Донфрід 13-15 грудня відвідає Київ і Москву, щоб досягти дипломатичного прогресу у припиненні конфлікту на Донбасі через виконання Мінських домовленостей.
  • На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію.
  • 7 грудня відбувся онлайн-саміт президентів США і Росії. Байден і Путін говорили про Україну. Розмова тривала майже 2 години.
  • За результатами переговорів пресслужба Кремля заявила, що під час переговорів Путін заявив про "провокації" з боку України на Донбасі, невиконання Україною Мінських угод, а також попросив у Джо Байдена гарантувати нерозширення східного флангу НАТО і розміщення там американських озброєнь.
  • У Білому домі ж заявили, що США і союзники запровадять "рішучі економічні та інші заходи" у разі військової ескалації РФ, також Байден підтвердив підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, закликав до деескалації та повернення до дипломатичних засобів вирішення ситуації.
  • Заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд попередила, що вторгнення в Україну обернеться для Росії "ізоляцією від міжнародної фінансової системи". Раніше телеканал CNN повідомляв, що йдеться про санкції проти оточення Путіна, російського банківського та енергетичного сектору й суверенного боргу, а також відключення РФ від міжнародної платіжної системи SWIFT.

Читайте також

Росія "заплатить високу ціну" у разі вторгнення в Україну – глава МЗС Німеччини

Блінкен домовився з головами МЗС Німеччини та Британії про "рішучу відповідь" на агресію Росії

Байден заявив, що США не планували розміщувати війська в Україні

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок