Заборона на безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Яка ситуація у Тернополі

Заборона на безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Яка ситуація у Тернополі

Заборона на безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Яка ситуація у Тернополі
Суспільне Вінниця

Від сьогодні за тонкі поліетиленові торбинки українці мають платити. З березня наступного року продавати такі торбинки буде заборонено. Про це Суспільному розповіла начальниця обласного управління захисту споживачів Тетяна Трінька-Яворська.

Тернополянка Галина Рибачок купує фрукти для онуків. Жінка каже, поки використовує поліетиленові пакети:

"В світі вже давно відмовилися, не використовують. Думаю, що ми скоро також перейдем. В мене дочка не використовує такі пакетики, бо вони псують екологію".

Продавчиня Галина Тихолаз каже, від сьогодні за поліетиленові пакети, у які розважують товар, покупці мають платити:

"Від сьогодні всі пакети є платні. 20 копійок одноразовий пакет вартує".

Руслан Шинкарук прийшов до магазину за овочами. Чоловік каже, що підтримує заборону на поліетиленові пакети:

"В Україні зараз з переробкою сміття проблеми .Багато сміття, воно не переробляється і треба зробити так, щоб більше еко було. Паперові пакети, паперові кульки. Я був в Швеції, там все паперове, можна брати собі скільки хочеш, нема ніяких проблем з поліетиленом".

Начальниця обласного управління захисту споживачів Тетяна Трінька-Яворська розповіла, щоб обмежити використання поліетиленових торбинок, у магазинах та закладах громадського харчування, їх зробили платними. А з березня наступного року використання одноразових пакетів заборонять.

Еколог Ігор П’ятківський розповів, якої шкоди довкіллю завдають поліетиленові пакети:

"Це забруднення ґрунтів, забруднення землі. Ці пакети розкладаються від 50 до 500 років. Пакети не утилізуються, вони шкодять здоров’ю людини. Часто ці пакети спалюють і виділяються канцерогенні речовини, які можуть викликати різноманітні захворювання. У процесі виробництва пакетів використовується свинець. Це також небезпечна речовина для здоров’я людини, а при нагріванні їжі в пакеті також виробляється речовина, зокрема формальдегід, який небезпечний для здоров’я".

Ігор П’ятківський каже, Україна стала 87 країною у списку країн, яка обмежила або заборонили використання пластику. Закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території України прийняли 1 червня цього року.

Читайте також

На початок