Голова Полтавської громади не зустрівся із протестувальниками: що відомо

Голова Полтавської громади не зустрівся із протестувальниками: що відомо

Голова Полтавської громади не зустрівся із протестувальниками: що відомо
Суспільне Полтава

Голова Полтавської громади Олександр Мамай не зустрівся із людьми, які влаштували протест біля міської ради. Про це Суспільному повідомила кореспондентка з місця події. На акцію прийшли через висловлювання міського голови щодо бойових дій на сході України. Він, в ефірі одного з телеканалів сказав, що на війні: «іде брат на брата». Секретар міськради Андрій Карпов та представники громадської спілки учасників АТО ініціювали збір підписів щодо скликання позачергової сесії, зокрема, аби висловили недовіру голові громади.

Із плакатами у руках біля Полтавської міської ради люди зібралися на протест. Вимагають вибачень від голови громади Олександра Мамая за висловлювання щодо війни на Донбасі.

Мітинг проти Мамая
Люди вимагали вибачення від міського голови. Суспільне Полтава

"Він має вибачитися перед сім’ями загиблих, перед сім’ями загиблих полтавців у першу чергу. Перед ветеранами і перед взагалі суспільством, перед громадянами України за те, що він повторює російські наративи", - говорить учасник акції Андрій Батюков.

Акцію влаштували через інтерв’ю, яке 4 грудня вийшло в ефірі телеканалу «Наш».

Мені здається, що у нас сьогодні відбуваються бойові дії, на нашій території воюють дві наддержави – це Сполучені Штати Америки і Росія. Дуже прикро, що іде брат на брата.

"Я родом із Маріуполя. Мої батьки там живуть. Я відчуваю усю цю ситуацію. І коли у нас місті безлад повний по господарських питаннях, іще отакі усі висловлювання, що вони (росіяни – ред.) наші брати, мене це дуже обурило. Я вперше на такій акції. Відставку його, у відставку", - каже учасниця акції Оксана Зеленська.

На акцію прийшли учасники бойових дій, полтавці, члени громадських організацій та представники від партії «Європейська Солідарність». Марк Жилін приїхав із Києва.

"Приїхали підтримати полтавців на цій акції, тому що їхній мер зробив неприпустиму заяву декілька днів тому на телеканалі «Наш» про те, що тут відбувається братовбивча війна. Я вважаю, що це неприпустимі слова для його посади", - розповідає учасник акції Марк Жилін.

– Ви особисто бачили інтерв’ю Мамая? – запитує кореспондентка Суспільного.

– Особисто не бачив. Я читав статтю в Інтернеті, – відповідає учасник акції Марк Жилін.

"Спілкувалися між собою у дружніх чатах, запрошували, нам люди телефонували, запитували чи планується якийсь захід. Багато наших однодумців не тільки з Полтави вирішили доєднатися до акції. Ми координували дії, проводили консультації, тому що людям банально потрібно сюди доїхати", - каже співорганізаторка акції Руслана Базалук.

Тим часом на своїй сторінці у Facebook Олександр Мамай написав, що це спланована провокація політичних опонентів, аби дестабілізувати ситуацію у місті.

Учасники акції намагалися поспілкуватися із міським головою, але його на робочому місці не було.

– Олександре Федоровичу, хотів спитати, коли ви будете на робочому місці? Ветерани хочуть поспілкуватися щодо ваших політичних заяв, – запитав по телефону секретар міськради Андрій Карпов.

О 15:00, – відповів міський голова Олександр Мамай.

У цей час протестувальники голову громади також не застали.

«Він не встигає до вас на зустріч. Він просив записати номер телефону, контакти, щоб призначити зустріч у будь-який день з понеділка», – сказала секретарка у приймальні міського голови.

Після цього секретар міськради Андрій Карпов сказав, що ініціює збір підписів щодо скликання позачергової сесії. Зробили це і представники громадської спілки учасників АТО. Зокрема, вимагають призначити сесію для висловлення недовіри міському голові, говорить Тарас Лелюх.

Протести проти Мамая
Олександра Мамая протестувальники не дочекалися. Суспільне Полтава

"Нам вистачить 14 голосів. Я думаю, 14 голосів зберуться легко. Це для того, щоб оголосили про скликання позачергової сесії. Далі буде два тижні у міського голови, щоб підписати, або не підписати. Через два тижні, я впевнений, він не підпише це, буде слово за секретарем. Секретар міської ради матиме 10 днів на скликання сесії. І це необхідно зробити саме 31 грудня. Чому не раніше? Тому що мер, як і депутати, (має після призначення – ред.) 1 рік імунітету. Він 30 грудня (2020-го року – ред.) прийняв присягу. До 30 грудня ці усі рішення не матимуть результату", - сказав представник ГС «Рух ветеранів України» Тарас Лелюх.

За підрахунками співорганізаторки акції Руслани Базалук, на захід прийшли до 100 людей. Приблизно стільки ж нарахували правоохоронці, повідомив речник обласної поліції Роман Грішин.

Що відомо:

  • Олександра Мамая головою громади обрали торік. До цього двічі він був міським головою Полтави – 2010-го та 2015-го балотувався від «Совісті України».
  • 30 січня 2015-го на сесії Полтавської міської ради Олександр Мамай утримався від ухвалення питання визнання «ЛНР» і «ДНР» терористичними організаціями, а Росію – країною-агресором.
  • Кореспонденти Суспільного намагаються дізнатися позицію Олександра Мамая щодо вимог учасників акції. На телефонні дзвінки він не відповідає.
На початок