У Дніпрі відбулась прем’єра вистави «Газлайтери»

У Дніпрі відбулась прем’єра вистави «Газлайтери»

У Дніпрі відбулась прем’єра вистави «Газлайтери»
Суспільне Дніпро

У Дніпровському театрі ДРАМіКОМ, 9 грудня, відбулась прем’єра вистави «Газлайтери» за мотивами творів Івана Нечуй-Левицького. Як розповів Суспільному режисер вистави Олексій Стильно, це футуристична комедія, дія якої відбувається у 2053 році: людство живе у космосі, на орбітальних станціях, через те, що Земля непридатна для життя через вірус.

На думку Олексія Стильно, через світову пандемію багато людей налякані, тому хотів довести, що завжди є надія і вихід можна знайти у будь-якій ситуації.

«Ідея така прийшла, коли ми всім світом опинились у такій цікавій ситуації з карантином: а що буде далі? Якщо довести ці обставини до межі, що ж буде далі? Спочатку будуть маски, потім будуть антисептики, потім комбінезони, потім якісь кабіни, а потім взагалі нам треба буду полетіти туди, і там пересидіти цей час», - розповідає режисер.

За сюжетом людям, аби зберегти традиції та звичаї своїх народів, будь-які конфлікти заборонені, поза законом прояви гніву та агресії. Всі спірні питання вирішують за допомогою «газлайтера» - слухача, в обов’язки якого входить витягувати на себе всі негативні емоції.

У Дніпрі відбулась прем’єра вистави «Газлайтери»
Суспільне Дніпро

До вистави залучили два склади акторів. Актор Леонід Русаков грає слухача у другому складі, каже: в житті не став би терпіти таке приниження, на яке його персонаж йде за гроші.

«Це 2053 рік, людські відносини важко народжуються та легко вмирають. І придумали таку посаду, як слухач, на котрому всі відіграються. Не на сім’ї, не на дітях, не на дружині, не на чоловікові, а на спеціальній людині, яка отримує за це гроші», - зазначає актор.

Директор та художній керівник театру ДРАМіКОМ Сергій Мазан розповідає: вистава підіймає багато питань, одне із них протистояння психологічним маніпуляціям. Сам Сергій каже: не знав до вистави, що є такий термін, як «газлайтинг».форма психологічної маніпуляції, метою якої є змусити жертву сумніватися в адекватності свого сприйняття навколишньої дійсності, ставлячи під сумнів власну пам'ять та розсудливість

Наступний показ буде 10 грудня о 19.00, вистава проходить у фойє театру.

Читайте також

- COVID-19: Як пандемія і карантин впливають на психічне здоров’я

- Життя після COVID-19: як вірус впливає на мозок і нервову систему

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок