53% українців підтримують впровадження "економічного" паспорта – Рейтинг

53% українців підтримують впровадження "економічного" паспорта – Рейтинг

Опитування
53% українців підтримують впровадження "економічного" паспорта – Рейтинг
Фото: ілюстративне

За даними опитування, поведеного соціологічною групою "Рейтинг" 6-8 грудня 2021 року, 53% респондентів позитивно ставляться до ідеї введення економічних паспортів.

За результатами опитування Соціологічної групи "Рейтинг", 30% респондентів добре поінформовані про плани введення в Україні економічних паспортів. Ще 40% опитаних мають деяку інформацію стосовно цього питання і лише 28% респондентів нічого не знають з цього приводу.

При цьому, 53% опитаних позитивно ставляться до ідеї введення в Україні економічного паспорта, 28% – нейтрально, 16% – негативно. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" з 6 по 8 грудня, повідомляє офіційний сайт Соціологічної групи "Рейтинг".

Серед тих, хто знає про плани введення економічного паспорта підтримують ці плани 62%, а чверть – не підтримують.

Соціологічна група “Рейтинг” 6-8 грудня телефоном опитала 2500 громадян України віком від 18 років в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму. Репрезентативна помилка дослідження становить не більше 2,0%.

Що таке "економічний" паспорт

Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Раді проєкт закону про "економічний" паспорт українця. Він, зокрема, передбачає, що усі діти, які народилися після 1 січня 2019 року зможуть за досягнення повноліття отримати накопичені страхові виплати за низки умов. Щороку на рахунок кожного з таких дітей має надходити платіж у розмірі двох мінімальних зарплат станом на початок року (станом на грудень 2021 року — це 6500 гривень).

До 18 років учасник фонду може отримати кошти для навчання, купівлі житла, лікування тяжких захворювань або, за наявності, критичних станів здоров’я. Після досягнення 18-річчя, учасник фонду матиме право самостійно отримати кошти, накопичені на його ім’я, але за умови, що він має громадянство України та постійно проживав на її території останні п’ять років.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок