Понад 50% опитаних "Рейтингом" українців — "за" прямі перемовини з РФ як безальтернативне рішення

Понад 50% опитаних "Рейтингом" українців — "за" прямі перемовини з РФ як безальтернативне рішення

Опитування
Понад 50% опитаних "Рейтингом" українців — "за" прямі перемовини з РФ як безальтернативне рішення
pexels

За прямі перемовини з Росією як безальтернативне рішення під час врегулювання ситуації на Донбасі виступають 56% опитаних впродовж 6-8 грудня соціологічною групою “Рейтинг” українців. 41% респондентів – проти.

Крім того, 46% опитаних підтримують залучення Туреччини до перемовин щодо Донбасу. Водночас скільки ж респондентів виступили проти такої ідеї.

За даними опитування Рейтингу, впродовж двох років зросла кількість прихильників ідеї запровадження візового режиму з Росією. Зараз її підтримують 52% опитаних соціологами громадян, проти – 44%.

Найбільшими союзниками України опитані називають Канаду, Литву, Польщу, Велику Британію, США і Туреччину. Дещо менша кількість респондентів називає союзниками Францію і Німеччину. Китай називають переважно нейтральною країною.

Білорусь респонденти переважно визначають як ворожу стосовно України країну. Впродовж останнього року кількість таких громадян серед опитаних соціологами зросла у понад два рази — з 22% до 48%.

Крім того, 72% опитаних називають Росію ворожою країною, 12% – союзною.

Впродовж року відчутно змінилося на краще ставлення респондентів до Туреччини і Великої Британії і погіршилося щодо Білорусі, відзначили соціологи.

Соціологічна група “Рейтинг” 6-8 грудня телефоном опитала 2500 громадян України віком від 18 років в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму. Репрезентативна помилка дослідження становить не більше 2,0%.

Читайте також

Більшість українців мало знайомі з Мінськими угодами, але виступають за їхній перегляд – "Рейтинг"

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок