Протест шахтарів на Львівщині. Дві шахти не відновили роботу, чотири — працюють

Протест шахтарів на Львівщині. Дві шахти не відновили роботу, чотири — працюють

Протест шахтарів на Львівщині. Дві шахти не відновили роботу, чотири — працюють

На Львівщині гірники першої зміни чотирьох шахт спустилися у шахту та продовжили роботу. Ще на двох шахтах — "Червоноградській" та "Степовій" роботу не відновили. Про це у коментарі Суспільному повідомив речник ДП "Львіввугілля" Сергій Бобра.

"Перша зміна гірників "Червоноградської" та "Степової" не спустилися в шахту. Конкретно ця зміна вирішила не спускатися. Спустилися тільки люди, які підтримують життєдіяльність шахти, тому що не можна зупиняти відкачування води чи провітрювання. Із кожною зміною ця ситуація змінюється. Вчора, 9 грудня, працювали усі шахти", — каже Сергій Бобра.

Як повідомив у коментарі Суспільному заступник голови профспілкової організації шахти "Червоноградська" Павло Голота, 10 грудня шахтарі планують прибути під Львівську облдержадміністрацію.

У четвер, 9 грудня, шахтарі перекривали пішохідний перехід біля пункту пропуску "Рава-Руська". Так вони вимагали, аби їм виплатили заборгованість з зарплати.

Що відомо

  • Міненергетики звернулося до Кабміну з проханням виділити додаткові гроші — 900 млн гривень для усіх вугледобувних підприємств України. Про це розповів у коментарі Суспільному повідомив речник ДП "Львіввугілля" Сергій Бобра.
  • Близько 18:00 8 грудня 32 гірники шахти "Червоноградська" вийшли на поверхню після того як півтори доби пробули під землею. Гірники продовжують свій протест. Грошей їм наразі не виплатили. Про це Суспільному повідомив голова незалежної профспілки шахти Валерій Бабій.
  • До протесту також долучилися й інші шахтарі. Гірники шахт "Великомостівська", "Межирічанська", "Степова" відмовилися спускатися у шахту. Всі ці шахти належать Держпідприємству "Львіввугілля". А частина працівників шахти "Лісова" вранці, 8 грудня, перекривали трасу.
  • Станом на 7 грудня заборгованість із зарплати на державних шахтах вугільної промисловості досягла 2 млрд 340 млн. Про це повідомив голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.
  • Як передає Укрінформ, 3 грудня, під час години запитань до уряду, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що держава повністю виконує свої зобов'язання по виплатах шахтарям.
  • За його словами заборгованість по зарплатах виникає через неналежне виконання керівниками окремих підприємств своїх обов'язків. Він додав, що до директорів підприємств, які не виконують зобов'язання, будуть застосовувати дисциплінарні стягнення.
  • Міністерство енергетики 1 листопада перерахувало 671,4 млн гривень на виплату зарплати працівникам державних шахт. Ще 335,8 млн грн передбачено на виплату заробітної плати гірникам у грудні поточного року.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

Вибір редакції

На початок