УГП хоче відкликати 5 депутатів із Львівської обласної ради

УГП хоче відкликати 5 депутатів із Львівської обласної ради

УГП хоче відкликати 5 депутатів із Львівської обласної ради
Суспільне Львів

"Українська Галицька партія" хоче відкликати 5-ох депутатів із Львівської обласної ради. Цю інформацію Суспільному підтвердив голова політради партії Ростислав Коваль. Відкликати депутатів хочуть через меморандум про співпрацю із іншими партіями. Його підписали рік тому, після виборів, коли депутати набули повноважень.

Рік тому депутати "Української Галицької партії" в обласній раді підписали меморандум про співпрацю із політичними партіями "Європейська солідарність", "Батьківщина", "Голос" та "Народний рух України". Ще раніше УГП вирішила не вступати в жодні коаліції. Партію в обласній раді представляють 6-ро депутатів. 5 – через це хочуть відкликати. Це Тарас Чолій, Іван Щурко, Марія Кульчицька-Волчко, Юрій Фольварочний та Віталій Андрейко.

"Вони вступили у таку неформальну коаліцію, яку прикрили меморандумом за все хороше і саме так почалася співпраця наших депутатів із більшістю до якої є дуже багато запитань. Це головний, принциповий і ціннісний конфлікт, який у нас виник із депутатами. Ми проаналізували їх діяльність і зараз ми ініціюємо процедуру відкликання", – пояснює ситуацію голова політради "Української Галицької партії" Ростислав Коваль.

Що каже Тарас Чолій?

Керівник фракції УГП в обласній раді Тарас Чолій каже, що депутати працювали в межах закону, а рішення про відкликання є політичним.

"Ми як фракція у Львівській обласній раді виконували сумлінно свої обов’язки, працювали у межах регламенту. Наші депутати, зокрема я, відвідували, фактично 100 % засідань комісії і сесій, працював у межах законів, конституції і тому жодних юридичних підстав, аби говорити про відкликання – я вважаю, що їх не має. Це є радше політичне питання, аніж юридичне", – розповідає про відкликання Тарас Чолій.

Тарас Чолій до того, як пройти в обласну раду був депутатом від "Української Галицької партії", але в Львівській міській раді. Тоді він виступав проти будівництва на вулиці Дорошенка, яким займався бізнесмен, а зараз обласний депутат від "Європейської Солідарності" Григорій Козловський.

"Ми сподіваємося шановні львів’яни, що у наступній каденції у Львівській міській раді не буде ні пана Козловського, ні пана Садового", – це цитата із відео-звернення Тараса Чолія.

Згодом Тарас Чолій та Григорій Козловський стали депутатами обласної ради від УГП та "Європейської Солідарності". І "Галицька партія" підписала меморандум, зокрема із ЄС. У мережі є відео, де депутат Львівської міської ради від "Європейської солідарності" та юрист бізнесмена Григорія Козловського Олексій Різник представляє колективу одного із медіа Львова Тараса Чолія, як людину, яка є представником зовнішнього управління.

Тарас Чолій Суспільному коментує це так: "Не маю жодного стосунку ні до пана якого ви назвали, ні до справ, які ви назвали". Журналісти також уточнили, чи співпрацює Чолій із Григорієм Козловським. Таку співпрацю Тарас Чолій заперечив.

Думки депутатів, яких хочуть відкликати

Депутати, яких хочуть відкликати, кажуть, що такий меморандум підтримують. А про відкликання знають ще з минулого року. Зараз про те, що їх хочуть позбавити повноважень дізналися із ЗМІ.

"Я, впринципі, таке допускав, я розумів, що таке може бути. Думав, що до такого не дійде. Ми разом із іншими демократичними проукраїнськими партіями домовилися про спільну роботу в області. То був такий меморандум за мир у всьому світі", – каже Віталій Андрейко.

"Я не вважаю це виправданим і взагалі – оце вчорашнє повідомлення друзі переслали, яке з’явилося на одній із фейсбук-сторінок партійних. Воно є необ’єктивним", – так коментує ситуацію Іван Щурко.

"Про те, що партія розпочинає цю процедуру стало відомо нам учора зі ЗМІ, і потім із заяви офіційної на сторінці УГП. Тобто особисто нам ніхто не інформував. Виходити із фракції наміру не маємо, а далі побачимо. В будь-якому разі поки процедура розпочалася. Поки вона буде тривати – ми продовжуємо працювати для наших виборців", – каже Марія Кульчицька Волчко.

Депутат Юрій Фольварочний коментувати це відмовився.

Чому процес відкликання розпочали через рік після меморандуму?

Процес відкликання депутатів розпочали лише зараз, через те, що це можна зробити через рік, як вони набули повноважень, каже політолог Олексій Роговик.

"На їх місце прийдуть наступні за списком депутати, в списках відповідних політичних партій, від яких вони були обрані – і загалом цей імперативний мандат може мати, як позитивні, так і негативні сторони. Бо з однієї сторони партії можуть позбутися від різних скомпрометованих фігур, корупційних, які потрапляли у скандали, які вчинили багато різних порушень закону і так далі, але з іншої сторони вони можуть позбутися і неугодних депутатів, які просто не відповідають якійсь їх може й поганій партійній лінії", – пояснює політолог.

Коли депутатів позбавлять повноважень не відомо, оскільки в "Українській Галицькій партії" кажуть, що через відкликання можуть бути судові позови.

Читайте також: Кримінальна відповідальність за заперечення Голодомору – Львівська облрада ухвалила звернення до ВР

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

Вибір редакції

На початок