Майже на 10% більший, ніж торік. Міськрада Дніпра ухвалила бюджет на 2022 рік: основні показники

Майже на 10% більший, ніж торік. Міськрада Дніпра ухвалила бюджет на 2022 рік: основні показники

Важливо
Майже на 10% більший, ніж торік. Міськрада Дніпра ухвалила бюджет на 2022 рік: основні показники
Фото: dniprograd.org

Міськрада Дніпра ухвалила бюджет на 2022 рік. Рішення затвердили на сесії в середу, 8 грудня. За нього проголосували 53 депутати з 55-ох присутніх, йдеться в пресрелізі міськради, який отримало Суспільне.

За повідомленням, наступного року загальний обсяг доходів, з урахуванням дотацій і субвенцій з держбюджету, становитиме 17,8 млрд грн, з них 14,4 млрд грн – власні доходи, які на 3 млрд грн (або 26,6 %) більші у порівнянні із показниками 2021 року.

Обсяг видатків бюджету запланували на рівні дохідної частини – 17,8 млрд грн. Таким чином міський кошторис більший за тогорічний на 9,8%.

Скільки на які сфери планують

Серед загального обсягу запланованих видатків бюджету Дніпра на 2022 рік найбільшу частину – 65 % (близько 10 млрд грн) становлять захищені статті.

Кошти підуть, зокрема, на зарплату бюджетникам, оплату енергоносіїв у бюджетних установах, придбання медикаментів та харчування для бюджетних установ.

На утримання гуманітарного та молодіжного напряму наступного року місто планує витратити понад 6 млрд грн (приріст на 800 млн грн).

На фінансування медичної галузі передбачили майже 500 млн грн. Надаватимуть фінансову підтримку 22 медичним установам. Враховуючи, що з квітня 2020 року вони переведені на фінансування з держбюджету, то з міського фінансуватимуться енергоносії та заходи за міськими медичними програмами.

На соціальний захист у кошторис заклали понад 500 млн грн (приріст на 100 млн грн). Кошти планують витратити на утримання муніципальних закладів соцсфери, а також додержання соціальних гарантій для пільговиків.

Для чого братимуть кредити

Директор департаменту економіки міськради Володимир Міллер повідомив, що до ухваленого бюджету додадуться кошти, які братимуть у кредит.

"Спрямовуватимемо їх переважно на капітальні проєкти житлово-комунального та паркового господарства, транспортної галузі, тепломодернізації житлових будинків, зокрема й ОСББ", – зазначив Міллер.

Читайте також

  • Понад мільярд гривень на дороги. Депутати Дніпропетровської облради ухвалили бюджет на 2022 рік

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок