Місцева пожежна охорона. Як працює сільський підрозділ у Миколаївському районі

Місцева пожежна охорона. Як працює сільський підрозділ у Миколаївському районі

Місцева пожежна охорона. Як працює сільський підрозділ у Миколаївському районі
Фото: Валентини Гурової/Суспільне Миколаїв

Шістнадцять рятувальників Вітовської місцевої пожежної охорони (МПО), обслуговують 24 населені пункти у трьох громадах Миколаївського району.

Як працює підрозділ, дізнавалась кореспондентка Суспільного Валентина Гурова.

Підпорядковується Вітовська МПО 16-й Державній пожежно-рятувальній частині (ДПРЧ). Виїжджають на пожежі як додаткова сила або гасять самі.

Місцева пожежна охорона. Як працює сільський підрозділ у Миколаївському районі
Рятувальники Вітовської МПО. Фото: Валентини Гурової/Суспільне Миколаїв

Вітовська МПО у селі Засілля створена у 1964 році. Станом на грудень 2021 року в підрозділі 16 людей, працюють позмінно — доба через три. Фінансують пожежну охорону три територіальні громади – Воскресенська, Первомайська та Мішково-Погорілівська.

"На 2021 рік нам виділили 1 млн 963 тис. грн, на 2022 рік ми подали проєкт бюджету на 2 млн 500 тис. грн. Ці гроші йдуть на зарплату, на придбання бойовок, на придбання запчастин, бензину, сплата за електроенергію, за вугілля", — розповіла начальниця загону Ольга Жук.

У зміні Вітовської пожежної охорони працюють троє – начальник караулу, пожежний та водій автоцистерни.

Начальник третього караулу Костянтин Будяк говорить, що рекордна кількість виїздів протягом однієї зміни за 2021 рік – п'ять.

Разом із черговою зміною на пожежі виїжджає Ольга Жук.

"В мої обов’язки входить, через те, що хлопці виїжджають на пожежі, повідомляти у 16-ту ДПРЧ. Хлопці тушать, водій перебуває біля насоса, пожежний та начальник караулу з рукавами тушать пожежу, а я повідомляю дані про пожежу", — сказала Ольга Жук.

Частина забезпечена пожежною автоцистерною та резервним автомобілем ЗІЛ.

З 2004 року у Вітовській МПО водієм працює Микола Жук. За кермом чоловік майже 50 років.

Місцева пожежна охорона. Як працює сільський підрозділ у Миколаївському районі
За кермом Микола Жук. Фото: Валентини Гурової/Суспільне Миколаїв

"Звичайна громадянська робота більш спокійна, а тут треба швидко реагувати, на виклики. Більш відповідальна. Своєчасно доставити особистий склад на місце пожежі, в першу чергу, подати воду, де треба – піну", — розповів Микола Жук.

За словами головного інспектора відділу пожежної безпеки Максима Лейфури, станом на грудень 2021 року в Миколаївській області функціонують 36 підрозділів місцевої пожежної охорони. Для того, щоб повноцінно покривати зону реагування в області потрібно створити ще 23 підрозділи.

Як розповів Максим Лейфура, з початку 2021 року на території області виникло понад 2 000 пожеж, у 1 500 випадках підрозділи місцевої пожежної охорони залучались до гасіння таких пожеж, тому що більшість пожеж виникає у сільській місцевості.

"Бувають такі випадки коли підрозділи МПО перші приїжджають на місце пожежі і намагаються ліквідувати пожежу на перших етапах її розвитку самостійно до прибуття ДПРЧ", — сказав Максим Лейфура.

До кінця 2021 року нову місцеву пожежну охорону планують створити в Очаківській територіальній громаді.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок