Пожежа у реабілітаційному центрі в Харкові: власника попереджали про порушення

Пожежа у реабілітаційному центрі в Харкові: власника попереджали про порушення

Пожежа у реабілітаційному центрі в Харкові: власника попереджали про порушення
Суспільне Харків

Власника приватного реабілітаційного центру для людей з алкогольною та наркотичною залежностями, де в ніч на 6 грудня сталася пожежа, рік тому попереджали про порушення пожежної безпеки.

Про це Суспільному 6 грудня розповів Сергій Колосовський, начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям облуправління ДСНС.

"Торік з поліцією наші співробітники туди потрапили в рамках кримінального провадження. Було проведено огляд даної будівлі, власнику домогосподарства було складено листа зі вказаними недоліками", — сказав Колосовський.

"Це рік тому. Відсутня автоматична сигналізація, дерев’яні конструкції горішніх елементів будівлі не оброблені вогнезахисним складом. Електропроводка, здається, не у справному стані — допускалися скрутки. Відсутнє водопостачання, вогнегасників не вистачало. Після цього співробітники ДСНС намагалися тричі звернутися до власника, щоб він написав листа з проханням провести перевірку — такого листа не було", — додав начальник управління.

Читайте також: Як у Харкові перевіряють пансіонати після пожежі у закладі "Золотий час"

Представники центру, за словами Колосовського, отримували від рятувальників пам'ятки. "Співробітниками нашими було проведено навчання з відпрацюванням планів-карток пожежогасіння — це було відпрацьовано. Але провести перевірку офіційно — власник так і не звернувся. І не допускав більше", — зазначив Колосовський.

За його словами, востаннє заклад намагалися перевірити 17 листопада.

"Ми були там, власник вийшов. Сказав — ні, не можу вам пустити. Приватне домогосподарство. Ми провели з ним роз’яснювальну роботу, вручили пам’ятку — на що варто звертати увагу", — сказав начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям.

Пожежа у реабілітаційному центрі в Харкові: власника попереджали про порушення
Суспільне Харків

Суспільне намагалося поспілкуватися з представниками реабілітаційного центру на місці пожежі. На території приватного будинку був один чоловік, який відмовився спілкуватися з журналістами. Після пожежі організатори реабілітаційного центру прибирають у приміщеннях, з пошкодженого будинку на вулицю винесли частину меблів.

За словами Сергія Колосовського, рятувальникам відомо про 86 схожих реабілітаційних центрів у Харкові та області.

Що відомо

  • Приватний двоповерховий будинок, обладнаний під реабілітаційний центр для алко- та наркозалежних, горів у ніч на 6 грудня на вулиці Аеродромній, 7-А у Харкові. 13 клієнтів центру та один працівник закладу самостійно покинули приміщення і не травмувалися.
  • З часу пожежі у приватному закладі "Золотий час" у Харкові, де загинули 15 літніх людей, на ринку соціальних послуг в Україні нічого не змінилося. Натомість сталася ще одна пригода — у будинку для літніх людей у Дніпрі, заснованому харків'янкою, 16 листопада вчаділи п'ятеро жінок.

На початок