Обвинувачувані у справі МН17 прокоментували початок суду

Обвинувачувані у справі МН17 прокоментували початок суду

Обвинувачувані у справі МН17 прокоментували початок суду
Фото з відкритих джерел

Двоє з чотирьох обвинувачуваних у справі MH17, громадяни Росії Ігор Гіркін та Сергій Дубинський, заявили, що не визнають компетенцію голандського суду у справі збиття малайзійського літака, а всі докази вважають непереконливими.

Про це вони розповіли у коментарях BBC та Донбас.Реалії.

Гіркін заявив, що не збирався брати участь у судовому процесі в Нідерландах, оскільки не визнає компетенцію суду.

"Мене звинувачують багато в чому. І голандський суд, і не голандський. Я — людина військова і не збираюся визнавати за цивільним судом іноземної країни компетенцію в засудженні людини, яка брала участь не в їхній громадянській війні тільки на підставі того, що там загинули їхні громадяни. Нехай пред'являють претензії Україні", — сказав він.

На запитання, хто збив цивільний літак, Гіркін заявив, що "ополчення Боїнг не збивало", а після уточнення, чи були це російські солдати, він попрощався.

У свою чергу, підозрюваний у справі катастрофи MH17 Сергій Дубинський ("Хмурий") не допускає варіанту, що може бути притягнений до відповідальності у зв'язку з розглядом справи у гаазькому суді.

На запитання, чи погоджується він озвучити свою позицію з приводу звинувачень на свою адресу, росіянин заявив, що СБУ "змонтувала записи".

"Представлені СБУ дані телефонних переговорів змонтували за декілька днів. Маршрут нібито пересування БУКу не витримує жодної критики (це ніби ви їхали на авто з Києва до Чернігова через Вінницю). БУК не може здійснювати захоплення цілі без комплексу", — цитує Дубинського Донбас.Реалії.

Зазначається, що Дубинський проігнорував запитання про те, чи не заперечує він, що на записах перехоплених розмов – його голос і що він був у той час на підконтрольних угрупованню "ДНР" територіях.

Що відомо:

  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing-777 компанії "Малайзійські авіалінії", що виконував регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб). Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського БУКа.
  • Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирьох підозрюваних: Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрєлок"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Кріт").
  • 9 березня у Нідерландах розпочався судовий процес у справі про збиття пасажирського рейсу MH17.
  • Головуючий суддя розповів, що суд отримав від слідства приблизно 26 тисяч сторінок документів і дуже великий обсяг відеоматеріалів. Водночас до останнього не було відомо, хто з обвинувачуваних буде присутній на суді і чи є в них адвокати.
  • Головуючий суддя розповів, як шукали підозрюваних для вручення повісток.
  • За його словами, перший день розгляду справи буде присвячений її аналізу. Судді визначать порядок виступів, наявність адвокатів для обвинувачуваних і чи потрібно додаткове розслідування або чи готова справа до розгляду по суті.
  • Процес триває згідно з законодавством Королівства Нідерланди. Найближчі родичі жертв зможуть подати заяву на матеріальну компенсацію, і суд це проаналізує.
  • Слідство у справі МН17 вивчає можливість відкриття провадження проти ватажка бойовиків "ДНР" Ігоря Безлера, повідомила сторона обвинувачення у суді.
  • У залі заборонено фото- та відеозйомку, як і аудіозаписи.
  • Повідомлялося, що питання відповідальності України за ситуацію у повітряному просторі над Донбасом, де було збито пасажирський рейс МН17 з російського БУКа, не розглядатиметься в рамках кримінального судового процесу в Нідерландах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вони вимагають правди. Родичі та друзі жертв МН17. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Останній рейс. Що варто знати про МН17 перед судом у Нідерландах

На початок